Slavia znovu vyzrála na Motor! Poruba obrala Vsetín, Prostějov rozstřílel Třebíč

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté suverénně vedoucích Českých Budějovic podlehli ve 12. kole nadstavby první ligy o pořadí v play off doma pražské Slavii 2:3 v prodloužení, přesto zvýšili svůj náskok v čele na 28 bodů. Druhý zůstal Přerov, který v úterní předehrávce vyhrál v Chomutově 2:1 v prodloužení. Možnost posunu před něj nevyužil třetí Vsetín, který podlehl v Ostravě Porubě 0:1 v prodloužení.

Motor proti Slavii dvakrát ztratil vedení. Ve čtvrté minutě dostal Jihočechy do vedení Lukáš Endál a za 110 sekund vyrovnal Filip Vlček. Ve 26. minutě se domácí opět radovali díky Janu Klozovi, ale v polovině utkání odpověděl Vítězslav Bílek.

Šestatřicetiletý Bílek nastoupil za Slavii poprvé na střídavý start z extraligového Kladna. V dresu Rytířů se stal v první lize v sezoně 2015/16 rekordmanem základní části s 45 vstřelenými góly. Z Kladna získala Slavia i obránce Václava Vebra a útočníka Štěpána Bláhu, který jako jediný v tria posil v Českých Budějovicích nehrál.

V čase 62:19 zajistil Slavii vítězství Martin Ondráček. Pro České Budějovice to byla v 41. utkání sezony teprve sedmá porážka a čtvrtá doma.

Vsetín vedl na hřišti osmé Poruby po gólu Jiřího Zdeňka, který se prosadil po 62 sekundách nastavení. Gólman Daniel Dolejš udržel díky 40 zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. Poruba tak ukončila sérii osmi proher, během které ani nebodovala.

V souboji o páté místo vyhrály Litoměřice v Havířově 2:1 a unikly mu na rozdíl pěti bodů. Stadion uspěl po dvou zápasech bez bodu díky vítězné brance Jana Strejčka z 51. minuty. Havířov vyšel naprázdno potřetí za sebou.

V boji o předkolo play off drží pevně deváté místo Jihlava, která vyhrála nad Benátkami nad Jizerou a má náskok sedmi bodů před nově desátým Prostějovem. Jestřábi vyhráli 7:2 nad Třebíčí, která klesla na 12. pozici. Přestihl ji díky výhře v Kadani 6:3 Frýdek-Místek.

První hokejová Chance liga - 12. kolo nadstavby:

O pořadí v play off:

Havířov - Litoměřice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky:
30. Kotala - 38. M. Kadlec, 51. Strejček. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Bartek, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1107.

Motor České Budějovice - Slavia Praha 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky:
4. Endál, 26. J. Kloz - 6. F. Vlček, 31. V. Bílek, 63. M. Ondráček. Rozhodčí: J. Ondráček, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5922.

Poruba - Vsetín 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka:
62. Zdeněk. Rozhodčí: Skopal, Fiala - Lukš, Měkýš. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 853.

O účast v předkole play off:

Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky:
13. Skořepa, 24. Pekr, 56. Illéš, 56. Poletín - 11. Bukač. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Polák, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 867.

Prostějov - Třebíč 7:2 (1:0, 4:0, 2:2)
Branky:
7. a 24. Žálčík, 34. a 59. L. Krejčík, 21. Hrníčko, 34. Nouza, 50. M. Jandus - 43. Bittner, 60. Podlaha. Rozhodčí: Obadal, Cabák - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 391.

Sokolov - Ústí nad Labem 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Branky:
46. M. Zadražil, 47. J. Vrána, 56. Osmík, 57. Švec - 32. O. Bláha. Rozhodčí: Kostourek, Grech - Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 3:5, navíc Vladimír Brož (Ústí nad Labem) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 574.

Kadaň - Frýdek-Místek 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Branky:
39. Trefný, 49. Žolobov, 56. Wágner - 7. Klimša, 31. Mikulík, 31. J. Adámek, 33. J. Michálek, 39. P. Kafka, 60. Szturc. Rozhodčí: Zubzanda, Belko - Hucl, Sedláček. Vyloučení: 3:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 290.

9. Jihlava 40 19 1 8 12 110:91 67
10. Prostějov 42 16 3 6 17 129:135 60
11. Frýdek-Místek 39 14 7 3 15 126:111 59
12. Třebíč 40 16 4 3 17 109:114 59
13. Benátky nad Jizerou 39 10 9 2 18 106:131 50
14. Ústí nad Labem 42 10 2 5 25 114:168 39
15. Kadaň 41 7 2 2 30 89:174 27
16. Sokolov 41 6 2 3 30 110:166 25