Cyklistika ČR 2024

Bouzková nevyužila mečbol s Bellisovou a stále čeká na první výhru v sezoně

Marie Bouzková vypadla na turnaji v Hobartu stejně jako minulý týden v Brisbane v prvním kole, přestože ji tentokrát od premiérového vítězství sezony v hlavní soutěži dělil jediný míč. Česká reprezentantka prohrála z mečbolu s Catherine Bellisovou z USA 6:3, 6:7, 3:6.

Marie Bouzková
zdroj: Reuters autor: Dan Hamilton

Jednadvacetiletá Bouzková, jež minulý týden musela v Brisbane projít kvalifikací, byla tentokrát nasazena přímo. Proti o rok mladší Bellisové vybojovala za 42 minut úvodní set a ve druhém si rovněž hned v úvodu vypracovala náskok. Vedla už 4:1, dotáhnout zápas ale nedokázala.

Při podání soupeřky za stavu 5:3 se Bouzková dostala k mečbolu, ten ale nevyužila a vzápětí přišla o svůj servis. Ve dvanáctém gamu pak česká hráčka odvrátila tři setboly a vynutila si tie-break, který ale prohrála 4:7.

Rozhodující třetí set zvládla lépe Bellisová, která se na kurty vrací po vleklých zdravotních problémech. Třikrát sebrala české hráčce podání a připsala si první výhru na okruhu WTA od března 2018.

Deblistka Mirzaová se v Hobartu vrátila vítězně po mateřské

Indka Sania Mirzová oslavila v Hobartu první deblové vítězství coby matka. Někdejší světová jednička, jež se vrací na okruh WTA po více než dvouleté mateřské přestávce, zvládla po boku Nadiji Kičenokové z Ukrajiny úvodní kolo a ve čtvrtfinále je čeká americký pár Christina McHaleová, Vania Kingová.

Třiatřicetiletá Mirzaová hrála naposledy v říjnu 2017. Další sezonu už vítězka šesti grandslamových titulů nezahájila a v říjnu 2018 přivedla na svět syna Izhaana, kterého má se svým manželem, pakistánskou kriketovou hvězdou Šoaibem Malikem.

Nyní se po mateřské podle plánu vrací s chráněným postavením v žebříčku a chystá se na Australian Open, kde by měla rovněž nastoupit s Kičenokovou. Podle indických médií bude v Melbourne hrát i smíšenou čtyřhru s krajanem Rohanem Bopannou. Hlavním cílem sezony je pro ni ale start na olympijských hrách v Tokiu.