EP Benátky nad Jizerou

Jankto pomohl gólem k výhře Sampdorii, trefil se i Ibrahimovic. V čele vystřídal Inter Juventus

Když to znáš, věk nevadí. Zlatan Ibrahimovic i v osmatřiceti letech potvrdil, že může pomoci nastartovat mátožný AC Milán. V 19. kole Serie A nastoupil ke druhému ligovému zápasu po návratu do italského týmu, poprvé byl v základní sestavě a hned gólem přispěl k výhře 2:0 v Cagliari. V záchranářském duelu přetlačila Sampdoria na domácím hřišti Brescii. Brankou a dvěma asistencemi tomu pomohl Jakub Jankto.

Zlatan Ibrahimovic
zdroj: ČT4/AP autor: Spada

Lazio Řím porazilo 1:0 Neapol a je to jeho desátá ligová výhra za sebou, což je nový klubový rekord. Inter Milán doma remizoval s Atalantou Bergamo 1:1 a přišel o vedení. První je o dva body nyní Juventus, který vyhrál v Římě nad AS 2:1.

Jakub Jankto pomohl Sampdorii Janov k důležité výhře 5:1 v záchranářském souboji s Brescií. Český reprezentant vstřelil gól na 2:1 a poté se v závěru přihrávkami podepsal pod obě poslední branky domácího celku. Sampdorii díky výhře dělí od pásma sestupu pět bodů.

Jankto se prosadil v nastavení prvního poločasu, kdy si naběhl na centr Karola Linettyho a z voleje poslal míč do branky. Třiadvacetiletý český záložník dal druhý gól v této sezoně Serie A. Poprvé se trefil na konci září při prohře 1:3 s Interem Milán.

V závěru zápasu Jankto nejprve připravil čtvrtý gól pro Gianlucu Caprariho a pak po jeho dlouhé přihrávce upravil Fabio Quagliarella svým druhý zásahem v utkání na konečných 5:1. Sampdorii v neúplné tabulce patří šestnácté místo a od osmnáctého FC Janov i devatenácté Brescie ji dělí pět bodů. Na poslední Spal Ferrara má k dobru sedm bodů.

Juventus znovu vede Serii A, Jankto dal gól za Sampdorii

Ibrahimovic už zase pálí za AC Milán

Milánský velkoklub poslal do vedení jen pár vteřin po začátku druhého poločasu tečovanou střelou Rafael Leao. V 64. minutě zvýšil Ibrahimovic, když si našel ve vápně přihrávku Thea Hernándeze a v tísni poslal míč levačkou ke vzdálenější tyči. Ve věku 38 let a 100 dní se stal pátým nejstarším střelcem v historii klubu.

"Na začátku utkání jsem několik míčů zkazil, potřebuji ještě pár zápasů, než se dostanu do ideální formy. Cítím se ale skvěle. Trenér se ve druhém poločase ptal, jestli nepotřebuji vystřídat, ale nebyl to problém," uvedl Ibrahimovic pro televizi Sky Sports Italia.

Švédský útočník, který za AC Milán nastupoval už mezi lety 2010 a 2012 a pomohl mu k zatím poslednímu ligovému titulu, se prosadil ještě jednou, gólovou radost mu ale zkazil ofsajd. "Rossoneri" vyhráli po třech utkáních a z osmého místa se přiblížili šestému Cagliari na rozdíl čtyř bodů.

Ibrahimovic pomohl gólem k výhře AC Milán

Inter ztratil s Bergamem

Interu zafungovala už ve čtvrté minutě spolupráce elitních útočníků, když Romelu Lukaku našel za obranou Lautara Martíneze a Argentinec otevřel skóre. Po změně stran ale bylo Bergamo aktivnější a utkání málem otočilo.

V 75. minutě nejprve srovnal Robin Gosens a o deset minut později nastřelil kapitán Alejandro Gómez břevno. Vzápětí navíc fauloval ve vápně Alessandro Bastoni, nařízený pokutový kop ale střídajícímu Luisi Murielovi zneškodnil brankář Samir Handanovič. Utkání dvou účastníků Ligy mistrů tak skončilo remízou.

Juvetus už vede tabulku

Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili na hřišti AS Řím 2:1. Juventus měl skvělý nástup do zápasu a v úvodní desetiminutovce si vypracoval dvoubrankové vedení. Na gól Meriha Demirela ze třetí minuty navázal Cristiano Ronaldo proměněnou penaltou za faul na Paula Dybalu, který využil zbrklou rozehrávku domácích. Portugalský útočník dal 14. ligový gól v sezoně a v tabulce střelců se dotáhl na druhého Romelua Lukakua z Interu. S 20 góly vede útočník Lazia Ciro Immobile.

Hosté se nakonec o výhru obávali, protože v 68. minutě snížil Diego Perotti z penalty nařízené po zhlednutí videa za ruku. Víc už domácí nestihli a po druhé porážce za sebou klesli na páté místo za Bergamo.

Ospinova chyba napomohla rekordu

O vítězství Lazia rozhodl v 82. minutě Ciro Immobile, který obral o míč váhajícího gólmana Davida Ospinu a z úhlu trefil odkrytou branku. Nejlepší střelec Serie A zaznamenal 20. trefu v sezoně.

Třetí Lazio ztrácí po 18 utkáních už jen čtyři body na vedoucí Inter, navíc má zápas k dobru. Neapol prohrála třetí duel z posledních čtyř a je na 10. místě.

Italská liga - 19. kolo:

Cagliari - AC Milán 0:2 (46. Leao, 64. Ibrahimovic), Lazio Řím - Neapol 1:0 (82. Immobile), Inter Milán - Bergamo 1:1 (4. Martínez - 75. Gosens), Udine - Sassuolo 3:0 (14. Okaka, 68. Sema, 90.+1 De Paul), FC Turín - Boloňa 1:0 (11. Berenguer), Fiorentina - Spal Ferrara 1:0 (82. Pezzella), Sampdoria Janov - Brescia 5:1 (68. z pen. a 90.+2 Quagliarella, 34. Linetty, 45.+3 Jankto, 77. Caprari - 12. Chancellor), Hellas Verona - FC Janov 2:1 (55. Verre z pen., 65. Zaccagni - 41. Sanabria), AS Řím - Juventus Turín 1:2 (68. Perotti z pen. - 3. Demiral, 10. Ronaldo z pen.).