Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch
Bez reklam

Dukla zabodovala, z Prostějova si odvezla cennou výhru 3:1

Dukle se povedlo zažehnat vzpomínky na nepovedené utkání v Kadani a ve středu večer uspěla v dalším venkovním zápase. Na ledě tabulkového souseda z Prostějova rozhodla druhá třetina, během které si jihlavský tým vybudoval rozhodující náskok. Červenožlutí odskočili svému soupeři na čtyři body, na předkolo play-off první ligy mají aktuálně náskok osmi bodů.

Na první branku se na Hané čekalo do 33. minuty, kdy přesilovou hru využil Jan Pohl. Krátce nato přidal druhou branku Kryštof Hrala. Domácí sice na začátku poslední třetiny snížili Tomášem Divíškem, ale poslední slovo měla Jihlava. Ve vlastním oslabení se prosadil Tomáš Čachotský a Dukla si po výhře 3:1 veze domů tři body.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Divíšek (Muška) – 33. Pohl (Zeman), 36. Hrala (Protasenja), 49. Čachotský (Pohl, Staněk).

Rozhodčí: Dědek, Vrba - Zídek, Kráľ. Diváci: 801.

Prostějov: Huf – Mrázek, M. Jandus, Hamrlík, Muška, Husa, P. Krejčí, Březák – L. Krejčík, Žálčík, Hrníčko – Divíšek, Nouza, T. Jandus – Chlán, Ouřada, V. Meidl – M. Novák, Knap, Pochobradský.

Jihlava: Brož – Pohl, Staněk, Piegl, Kolář, Půža, Holý – Čachotský, Fronk, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Machač, Skořepa, Zeman – Hrala, Lichanec, Protasenja.