Nejlepší mladé fotbalisty má Sparta a to staršího dorostence Hložka a mladšího Karabce

První lednovou neděli na 18. Galavečeru Grassroots byly na pražském Žofíně zveřejněny výsledky ankety o nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládežnického, ženského i neprofesionálního fotbalu za kalendářní rok 2019.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Vítěz ankety o nejlepšího  staršího dorostence nebyl žádným překvapením. Stal se jím sedmnáctiletý  fotbalista pražské Sparty Adam Hložek. Ocenění mu předal legendární fotbalista Karel Poborský a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Sedmnáctiletý Adam Hložek vyhrál v kategorii starších dorostenců i přes to, že mu je stále sedmnáct let. Už minulý rok totiž kraloval v kategorii mladších dorostenců. Talentovaný ofenzivní fotbalista patří i přes nízký věk ke klíčovým hráčům pražské Sparty i české reprezentační jednadvacítky.

Na druhém místě skončil Jan Žambůrek působící v anglickém Brentford FC a třetí se umístil Filip Firbacher z Hradce Králové.

Také mezi mladšími dorostenci se vítězem stal hráč pražské Sparty, když v této kategorii uspěl šestnáctiletý Adam Karabec. Ten během roku 2019 nastupoval nejen za nejstarší sparťanský dorost, ale naskočil i do několika utkání ČFL v dresu sparťanského béčka.

V uplynulém kalendářním roce stihl kromě šesti startů za českou reprezentaci do 16 let také nasbírat sedm startů v kategorii hráčů do 19 let, když zasáhl i do všech tří utkání základní fáze kvalifikace o postup na ME 2020.

Na druhém místě v kategorii mladších dorostenců se umístil Jáchym Šíp ze Sigmy Olomouc a třetí skončil Jakub Drozd z Baníku Ostrava.

V kategorii talent roku mezi fotbalistkami uspěla hráčka pražské Sparty Eliška Sonntagová, která zvítězila před Olivií Lukášovou ze Slavie a Anetou Pochmanovou ze Sparty.

Trenérem roku se stal Karel Rada, jenž vede ženský národní tým. Na druhém místě skončil Peter Bartalský, hlavní kouč ženského týmu Sparty, třetí místo připadlo Michalu Kolomazníkovi trénujícímu pražskou Slavii.

Na úrovni ženské mládeže se ocenění dočkal také trenér Michal Žárský.

Vítězství v anketě o nejlepšího futsalového trenéra za kalendářní rok 2019 tentokrát získal Tomáš Neumann, jenž vede seniorský národní tým. Oproti minulému roku si prohodil pořadí s Martinem Brůnou, jenž anketu vyhrál minulý rok coby trenér českého týmu do 19 let. Nyní, již jako kouč pražské Sparty, skončil druhý. Na třetím místě skončil Marek Kopecký, kouč české jednadvacítky.

Ocenění se dočkali také futsalisté. Hráčem roku se stal Michal Seidler ze Sparty před Tomášem Vnukem z Interobal Plzeň a Lukášem Rešetárem z Chrudimi.

Talentem roku mezi futsalisty se stal Michal Hůla ze Svarog FC před Ivanem Šarközym z Helasu Brno a Janem Žežulkou ze Slavie.

Tomáš Huráb byl vyhlášen nejlepším hráčem roku 2019 v kategorii plážového fotbalu.

Grassroots pamatuje také na nejlepší trenéry v mládežnických kategoriích. Mezi dorosteneckými trenéry se ocenění dočkali Stanislav Schwarz a Radek Slončík. Mezi trenéry žákovských a přípravkových kategorií si ocenění vysloužili Stanislav Duben a Lukáš Michl.