Leicester zvítězil v lize po třech zápasech a snížil ztrátu na lídra tabulky

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 12. 2019 22:51
Fotbalisté Leicesteru v anglické lize po třech zápasech zvítězili. Ve 20. kole vyhrál druhý celek tabulky 2:1 na hřišti West Hamu.
Fotbalista Leicesteru Demirai Gray slaví gól, kterým rozhodl o vítězství nad West Hamem | Foto: Reuters

Manchester United triumfoval v Burnley 2:0, Tottenham remizoval na stadionu posledního Norwiche 2:2. Everton pod vedením trenéra Carla Ancelottiho naplno bodoval i ve druhém utkání. V Newcastlu zvítězil 2:1, oč se dvěma góly postaral Dominic Calvert-Lewin.

Leicester mohl jít na Olympijském stadionu do vedení už ve 12. minutě, jenže Demarai Gray neproměnil penaltu. "Lišky" se dočkaly ve 40. minutě, kdy se prosadil nigerijský útočník Kelechi Iheanacho. Na konci poločasu srovnal Pablo Fornals, ale po změně stran zajistil hostům výhru Gray.

Mužstvo trenéra Brendana Rodgerse, jež v předchozích dvou utkáních podlehlo Manchesteru City 1:3 a Liverpoolu 0:4, je druhé s desetibodovou ztrátou na "Reds", kteří mají dva zápasy k dobru. Na třetí "Citizens" má Leicester čtyřbodový náskok, ale obhájce titulu sehrál o utkání méně.

West Ham po čtvrté porážce z posledních pěti kol odvolal chilského trenéra Manuela Pellegriniho. Jeho nástupce zatím vedení klubu nejmenovalo.

O třech bodech pro Manchester United rozhodl minutu před koncem prvního poločasu Anthony Martial. Pojistku přidal v páté minutě nastavení druhého dějství Marcus Rashford. "Rudí ďáblové" se posunuli na páté místo o bod za Chelsea, kterou v neděli čeká londýnské derby s Arsenalem.

Norwich dvakrát vedl, "Kohouti" však pokaždé dokázali srovnat. Dělbu bodů stanovil v 83. minutě proměněnou penaltou Harry Kane. Šestadvacetiletý kapitán v úvodních 200 duelech Premier League zaznamenal 136 branek. Více gólů vstřelili za stejný počet zápasů jen Sergio Agüero (138) a Alan Shearer (145). Tottenham ztrácí dva body na čtvrtou Chelsea, jež má utkání k dobru.

Dvaadvacetiletý anglický útočník Calvert-Lewin zařídil při Ancelottiho premiéře na lavičce "Toffies" triumf 1:0 nad Burnley. Proti Newcastlu se poprvé prosadil ve 13. minutě. V 56. minutě srovnal Fabian Schär, ale o osm minut později překonal Calvert-Lewin slovenského gólmana Martina Dúbravku podruhé. Calvert-Lewin vstřelil v posledních pěti utkáních v Premier League stejný počet branek, tedy tolik jako v předchozích 28 zápasech.

Brighton vyhrál po čtyřech zápasech: Bournemouth porazil 2:0 díky gólům Alírezy Džahánbachše a Aarona Mooye, kteří skórovali poprvé v sezoně. Íránský útočník Džahánbachš se trefil už ve 3. minutě a dal první gól za Brighton od loňského přestupu z Alkmaaru. V tomto ročníku Premier League nastoupil teprve podruhé.

Výhru Brightonu nad dosavadním sousedem v tabulce pojistil v 79. minutě Australan Mooy, který si hrudníkem zpracoval centr, vyhnul se obránci a vypálil přesně k tyči. Brighton uspěl poprvé od začátku prosince, kdy zvítězil na hřišti Arsenalu.

Předposlední Watford zdolal 3:0 Aston Villu. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Troy Deeney. Domácí zvítězili navzdory tomu, že za stavu 1:0 hráli od 57. minuty bez vyloučeného Adriana Mariappa.

Watford ztrácí na první nesestupovou pozici, kterou drží West Ham, tři body a Aston Villa jeden. "Kladiváři" však oproti dvěma nejbližším pronásledovatelům sehráli o duel méně.

Southampton doma remizoval 1:1 s Crystalem Palace a nenavázal na předchozí dvě výhry. Southampton je patnáctý, jeho londýnský soupeř devátý.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

West Ham United - Leicester 1:2 (45. Fornals - 40. Iheanacho, 56. Gray), Brighton - Bournemouth 2:0 (3. Džahánbachš, 79. Mooy), Newcastle - Everton 1:2 (56. Schär - 13. a 64. Calvert-Lewin), Southampton - Crystal Palace 1:1 (74. Ings - 50. Tomkins), Watford - Aston Villa 3:0 (42. a 67. z pen. Deeney, 71. Sarr), Norwich - Tottenham 2:2 (18. Vrančič, 61. Aurier - 55. Eriksen, 83. Kane z pen.), Burnley - Manchester United 0:2 (44. Martial, 90.+5 Rashford).