Autor: ČTK, iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Hokejisté Třince skončili na Spenglerově poháru v základní skupině Cattini druzí a v neděli od 20:15 je čeká čtvrtfinálový duel s Ufou. O umístění Ocelářů rozhodla dnešní porážka domácího Davosu 1:5 s Kanadou, která postoupila z první pozice přímo do semifinále.

Třinec ve čtvrtek v úvodním utkání prohrál s Kanadou 1:4 a v pátek stejným poměrem zdolal Davos. O postupu Kanady přímo mezi nejlepší čtyři bylo rychle rozhodnuto. Už ve čtvrté minutě vedla nad Davosem po brankách Andrewa MacDonalda a Justina Jeffreyho 2:0.

Do 38. minuty získali Kanaďané po brankách Erica Fehra, Kevina Clarka a Alexe Granta už pětibrankový náskok. Za domácí se prosadil jen Luca Hischier.

Davos čeká v neděli od 15:10 čtvrtfinále s TPS Turku, které prohrálo v souboji o prvenství ve skupině Torriani s Ambri-Piottou 0:3.