SPA - PRE 3:1 - Vítězná série pokračuje!

II/5, čtvrtek 12. 12. 2019
Sparta - Přerov SPA - PRE
Sparta: Dlouhý – Tomov (A), Ludvík, Ducháč (A), Tůma, Menzel, Adamec (C), Horáček – Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Senčák.
Přerov: Suchánek – Koblížek, Svozil, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda, Kuncek, Hradil, Kuchta, Hyža, Buršík, Mann, Jobánek (C), Šilhavý (A).
Branky a nahrávky: 4. Adamec (Zembol, Tomov), 31. Zembol (Theimer, Adamec), 60. Mácha – 32. Kuchta. Rozhodčí: Kubíček – Coubal, Bublová. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Svěřenci Dareka Stránského pokračují na vítězné vlně, v nadstavbě zatím neprohráli a po čtvrtečním náročném souboji s Přerovem si do tabulky připsali další tři body! Holešovičtí to proti výborně hrajícímu moravskému outsiderovi neměli jednoduché, nakonec ale po zodpovědném výkonu uspěli výsledkem 3:1. Pod branky Sparty se podepsali Andrej Adamec, Jakub Zembol a Adam Mácha.

Komentář

Úvodní minuty utkání se nesly poměrně jasně ve znamení přerovského outsidera, který dával jasně najevo, že se papírově silnějšího soupeře nebojí a opakovaně trápil jeho gólmana. Svou aktivitou si vynutil přesilovku, ve které ovšem po chybě obrany inkasoval – na pravém kruhu se uvolnil Andrej Adamec, který Suchánka překonal zakončením ke vzdálenější tyči. Zbytek periody pak nabídl vyrovnanou podívanou, v niž už další gól nepadl, a po první části tak do kabin s malým náskokem odcházeli domácí.

Přerov odhodlaně vzdoroval i ve druhé třetině, stále se mu ale nedařilo najít recept na pražského gólmana. V polovině dějství tak z bezprostřední blízkosti udeřil Jakub Zembol a poslal Spartu do dvoubrankového vedení, které ovšem nevydrželo dlouho. Sedmdesát sekund nato totiž recept na Dlouhého konečně našel Tobiáš Kuchta a kontaktní branka byla na světě 2:1. Domácí pak minutu a půl před koncem mohli svůj náskok opět rozšířit, jenže jejich zásah nakonec nebyl uznán.

Třetí třetina byla opět velmi vyrovnaná, oproti předcházejícím dějstvím jí ale chyběl náboj a akce. Tipsport arena viděla naprosté minimum větších šancí – za zmínku stojí možná jen ukázková souhra dvou sparťanů z dvaapadesáté minuty, kterou Suchánek ukončil výborným zákrokem. Hanáci v závěru základní hrací doby ještě zkusili štěstí v power-play, během něhož ale jen vítězství Sparty zásahem prázdné klece potvrdil Adam Mácha, a tři body tak zůstaly v Holešovicích.

Ohlasy trenérů

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Dnes to bylo vyrovnané utkání, byť je soupeř v tabulce níž než my. V první třetině měli pár situací, kde nás potrápil, ale ve druhé a třetí třetině jsme se zlepšovali a měli jsme nějaké šance, které jsme ale neproměnili. Bylo to těžké, vydřené vítězství, za které jsme rádi."

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): "Neodehráli jsme špatné utkání. Ze začátku to bylo vyrovnané, měli jsme nějaké šance. Bohužel jsme ale pak v přesilovce udělali chybu, domácí nám ujeli a dali gól na 1:0. Ve druhé třetině jsme znovu chybovali málo, ale když už jsme jednu udělali, opět jsme inkasovali. Kuchta pak snížil na 1:2 a měli jsme i minutu a půl přesilovku pět na tři, kterou jsme nevyužili, což byla velká chyba. Kluci si to hráli po svém, místo toho aby plnili věci, které měli dělat. V poslední třetině se hrálo nahoru dolů, byl to vyrovnaný zápas. Zkusili jsme štěstí v power-play, ale nevyšlo to. Odjíždíme po dobrém výkonu sice bez bodu, ale má to i pozitiva. Dnes jsme nasadili třináctiletého Davida Svozila a ten svojí roli zvládl na jedničku, takže máme na čem stavět dál."