Plzeň - Teplice 1:1Vrba se loučil s Plzní stejně jako jeho předchůdci Koubek a Pivarník - remízou s Teplicemi

MinutaMin. Tým Hráč Akce
11. Pernica 1 : 0
24. Shejbal 1 : 1
Záznam online reportáže

Teplice už jsou pravidelným prokletím plzeňských trenérů. Před čtyřmi lety skončil po remíze se Severočechy na lavičce Viktorie Miroslav Koubek, před dvěma po další dělbě bodů Roman Pivarník, tentokrát po posledním kole letošního podzimu byl duel s Teplicemi nejspíše posledním i pro tvůrce plzeňského fotbalového zázraku Pavla Vrbu. Fanoušci se s ním rozloučili opakovaným skandováním jeho jména, hráči ho vyprovodili do bulharského Ludogorce Razgrad stejně jako předchůdce remízou.

Radost plzeňských hráčů z prvního gólu proti Teplicím

Tepličtí Shejbal s Knapík nejspíš chtěli vzít domácího stopera Pernicu do presu, jenže ve vlastní šestnáctce se počínali přespříliš opatrně. Pernica se jim vysmýkl, před brankářem Grigarem se ocitl úplně sám, takže mu nedělalo problém tečovat Čermákův centr z trestného kopu a otevřít skóre.

Plzni tak úvod utkání s nepříjemnými Severočechy vyšel, protože už po jedenácti minutách vedla a podzimní derniéra se tudíž vyvíjela k jejímu obrazu. Ovšem jen třináct minut, neboť dalekonosný, ale přesně mířený pokus čerstvého otce Shejbala překvapil nejen gólmana Hrušku, ale celý domácí tým.

Hosté se tak mohli uchýlit k taktice, s níž do zápasu vyrukovali - bránit a čekat na příležitost k útočným výpadům, o které se pokoušeli. Zase až takový problém s tím neměli, neboť Viktoria si sice jakousi územní převahu vytvořila, jenže platonický tlak se zdlouhavou kombinací a bez potřebného zrychlení, nápadů a důrazu nemohl Severočechy vyvést z míry.

Trenér Plzně Pavel Vrba a generální ředitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek

I proto udrželi nerozhodný stav a bod, pro který si do Plzně přijeli, i když Viktoria po změně stran několik slibných příležitostí měla. Kopic však netrefil bránu, Krmenčík dopadl podobně hned dvakrát. Střídající Chorý sice pět minut před koncem míč do sítě dopravil, ale gól pro ofsajd neplatil.

Postupně se však snažení domácích rozplynulo do vytracena, takže několikrát zahrozily aktivně si počínající Teplice. Ani Trubačův, ani Řezničkův pokus však v bráně neskončil, takže utkání skončilo spravedlivou remízou.

Plzeň tak půjde do ligové jara sice na druhé příčce tabulky, ale jen s tříbodovým náskokem na třetí Jablonec a pětibodovým na čtvrtou Spartu.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:1 (1:1)
Branky: 11. Pernica - 24. Shejbal. Rozhodčí: Rejžek - Moláček, Kříž - Berka (video). ŽK: Kopic, Procházka, Chorý - Nazarov, P. Mareš, Řezníček, Shejbal. Diváci: 6118.
Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek - Procházka, Hořava (58. Chorý) - Kopic (70. Kayamba), Čermák, Kovařík - Krmenčík (82.Beauguel). Trenér: Vrba.
Teplice: Grigar - Knapík, Čmovš, Shejbal - Paradin (28. Hyčka), Nazarov (46. Vyhnal), Kučera, Trubač (85. Radosta) - P. Mareš - Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.