Panorama

Hradec favorita potrápil, USK ale nakonec vyhrálo přesvědčivě

Hráčky USK Praha zejména díky prvnímu poločasu zvítězily ve 12. kole nad Hradcem Králové 103:76. Obhájkyně titulu si vypracovaly náskok až o třicet čtyři bodů, ale druhou půli celkově vyhrály jen o jeden.

Trenérka Natália Hejková diriguje své hráčky
zdroj: ČT autor: Kamaryt Michal

Celkem jich Východočešky trefily v utkání jedenáct s téměř padesátiprocentní úspěšností a jen o jednu zaostaly za rekordem sezony brněnských Žabin.

Tři ze tří pokusů proměnila Kateřina Zavázalová, s 15 body nejlepší domácí střelkyně. Favorizované Pražanky při drtivé podkošové převaze (doskoky 49:29 a body 68:28) vedla s 22 body Marija Režanová.

Jedenáct trojek daly i basketbalistky KP Brno. Na palubovce čtvrté Slavie Praha zvítězil druhý tým tabulky 88:64 a vybojoval pátou výhru za sebou. Michaela Stará skórovala zpoza oblouku pětkrát, Sarah Beránková čtyřikrát a společně se podělily o 38 bodů (20+18).

Vicemistrovské Žabiny potvrdily roli favorita proti SBŠ Ostrava a po domácí výhře 86:65 mají po předchozí porážce od USK opět vyrovnanou bilanci (6-6).