Gól a dvě asistence Hronka i Zadiny. Češi pomohli ukončit šňůru dvanácti proher Detroitu

Čeští hokejisté Filip Hronek a Filip Zadina pomohli Detroitu shodně gólem a dvěma přihrávkami k výhře 5:2 nad Winnipegem. Oba odehráli nejproduktivnější zápas v NHL. Michael Frolík skóroval ve třetím zápase v řadě a vstřelil vítězný gól Calgary, které porazilo Toronto 4:2. Výhru podpořil David Rittich 32 zákroky.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólová radost Filipů Hronka a Zadiny v dresu Detroitu Red Wings

Gólová radost Filipů Hronka a Zadiny v dresu Detroitu Red Wings | Foto: USA Today Sports, Tim Fuller | Zdroj: Reuters

Zadina zaznamenal obě přihrávky u šťastných gólů Robbyho Fabbriho, který skóroval po odrazech od bránícího Neala Pionka. Útočník Detroitu zvýšil svými trefami náskok týmu z 1:0 na 3:0, u jedné branky mu asistoval i Hronek.

Winnipeg snížil dvěma góly Kylea Connora. V závěru druhé třetiny ale udeřil v přesilové hře Zadina, jenž se po Hronkově přihrávce prosadil střelou z pravého kruhu k bližší tyči a dal první gól v sezoně. Skóre uzavřel v 59. minutě Hronek, který trefil při power play přes celé kluziště prázdnou branku. Nejhorší tým soutěže i díky výkonům českých hráčů ukončil sérii dvanácti proher.

Filip Zadina se díky tříbodovému příspěvku stal třetím nejmladším hráčem v historii Red Wings (20 roků a 15 dní), kterému se stejný počin povedl. Mladší byli při zisku tří kanadských bodů už jen Steve Yzerman (18 roků a 226 dní) a Lane Lambert (19 roků a 75 dní).

Rittich vychytal výhru, Frolík pomohl gólem

Calgary prohrávalo po dvou třetinách s Torontem 1:2, ale povedl se mu nástup do závěrečného dějství a ve 43. minutě už vedlo 4:2. Na obratu se podílel dvěma zásahy Johnny Gaudreau, zbývající gól vstřelil Frolík. Kladenský odchovanec skóroval z rychlého protiútoku, zamířil přesně z levého kruhu ke vzdálenější tyči. Flames zvítězili posedmé v řadě.

Petr Mrázek neinkasoval v základní hrací době stejně jako jeho protějšek Jacob Markström. O výhře Vancouveru 1:0 v prodloužení nad Carolinou rozhodl v čase 60:40 Elias Petterson, který překonal českého gólmana zblízka bekhendem. Ostravský rodák kryl 25 střel a stal se druhou hvězdou zápasu.

San Jose podlehlo v prvním utkání po odvolání trenéra Petera DeBoera doma New York Rangers 3:6 a prohrálo pošesté v řadě. Tomáš Hertl vstřelil úvodní gól, když v oslabení vyřešil přečíslení dva na jednoho střelou z levého kruhu. Rangers ve druhé třetině průběh otočili, přičemž na vyrovnávací gól přihrál po hezkém průniku Filip Chytil.

San Jose se poté znovu dostalo do vedení, v této pasáži ještě trefil Hertl za stavu 2:2 břevno. Závěr ale vyzněl pro Rangers. Obrat z 2:3 na 6:3 řídili dvěma góly Mika Zibanejad a Arťom Panarin, ten trefou do prázdné branky zkompletoval hattrick. U pátého gólu si připsal Chytil druhou asistenci v zápase.

NHL:

Buffalo - Nashville 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 25. a 35. Eichel, 15. Vesey, 49. Olofsson - 1. Duchene, 16. Sissons, 37. Johansen. Střely na branku: 32:39. Diváci: 17 211. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Olofsson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).

Tampa Bay - Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 33. a 56. Stamkos, 45. B. Point - 5. Bergeron, 57. J. Moore. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay).

Florida - NY Islanders 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 30. Hoffman - 21. D. Toews, 25. Barzal, 60. Lee. Střely na branku: 33:30. Diváci: 12 609. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Bobrovskij (Florida).

Pittsburgh - Columbus 1:0 v prodl.
Branka: 64. Rust. Střely na branku: 32:17. Diváci: 18 415. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Korpisalo (Columbus).

Detroit - Winnipeg 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 14. a 24. Fabbri (na obě Zadina, na první Hronek), 8. Helm, 40. Zadina (Hronek), 59. Hronek - 28. a 33. Connor. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18 832. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri (Detroit), 2. Connor (Winnipeg), 3. D. Larkin (Detroit).

St. Louis - Vegas 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)
Branky: 5. MacEachern, 22. Sundqvist, 35. Schwartz, 36. Thomas - 6. Pacioretty, 13. Carrier. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Sundqvist, 2. Binnington, 3. Thomas (všichni St. Louis).

Minnesota - Edmonton 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
Branky: 13. Greenway, 20. Zucker, 24. M. Foligno, 28. Donato, 56. E. Staal, 57. Kunin - 8. Klefbom, 22. Draisaitl, 51. Haas, 53. McDavid, 60. Neal. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17 271. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Soucy, 3. Greenway (všichni Minnesota).

Calgary - Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 41. a 43. J. Gaudreau, 17. Hamonic, 42. Frolík - 9. Tavares, 35. Marner. Střely na branku: 24:34. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Rittich (oba Calgary), 3. Marner (Toronto).

Arizona - Chicago 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. a 58. Keller, 3. Grabner, 16. Richardson, 29. Schmaltz - 27. J. Toews (Kubalík), 53. D. Strome. Střely na branku: 40:29. Diváci: 13 150. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Richardson, 3. Hinostroza (všichni Arizona).

Anaheim - Los Angeles 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. D. Grant - 19. Luff, 25. Carter. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16 008. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Silfverberg, 3. Fowler (oba Anaheim).

Vancouver - Carolina 1:0 v prodl.
Branka: 61. E. Pettersson. Střely na branku: 26:43. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval jeden gól z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 96,15 procent. Diváci: 18 626. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Mrázek (Carolina), 3. E. Pettersson (Vancouver).

San Jose - NY Rangers 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky: 10. Hertl, 32. Couture, 45. Dillon - 28., 57. a 58. Panarin (na druhou Chytil), 49. a 54. Zibanejad, 26. Fast (Chytil). Střely na branku: 18:30. Diváci: 16 381. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Zibanejad (oba NY Rangers), 3. Dillon (San Jose).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít