Švédská reprezentace si připsala první výhru této sezony. Na Channel One Cupu porazila Rusko 4:3

Švédští hokejisté vstoupili do Channel One Cupu v Moskvě výhrou nad domácím Ruskem 4:3. Na úvod druhého turnaje Euro Hockey Tour si tak připsali první vítězství v sezoně. Díky tomu se v tabulce dostali právě před Rusko, které má pouhé dva body.

Tento článek je více než rok starý.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šarvátka mezi hokejisty Švédska a Ruska v zápase v rámci Channel One Cupu

Šarvátka mezi hokejisty Švédska a Ruska v zápase v rámci Channel One Cupu | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Švédové se ujali vedení ve čtvrté minutě, kdy při vyloučení Mironova využil přesilovku Petersson. Po přihrávce Pääjärviho překonal z pravého kruhu Samonova střelou do bližšího horního rohu branky. V čase 11:43 zvýšil povedenou střelou Brodin.

Češi vyhráli po sedmi letech úvodní zápas sezony, když přehráli Švédsko 3:1. Finsko porazilo Rusko 4:3

Číst článek

Tříbrankový náskok získali Seveřané po 108 sekundách druhé části, kdy se trefil z levého kruhu Strömwall a Samonova vystřídal brance sborné Sorokin. Na konci druhého dějství překonal Johanssona jako první Šipačov a v 52. minutě snížil na rozdíl jedné branky Kaprizov.

Hned za 39 sekund vrátil Švédsku dvoubrankový náskok Zaar a v 54. minutě už jen zkorigoval výsledek v přesilové hře opět Kaprizov. Švédové oplatili Rusku listopadovou porážku z Helsinek 4:5 po samostatných nájezdech.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Moskvě, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Švédsko 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 37. Šipačov (Kuzmenko, Mironov), 52. Kaprizov (Rafikov, Grigorenko), 54. Kaprizov (Šipačov, Slepyšev) - 4. A. Petersson (Pääjärvi, L. Johansson), 12. Brodin (Händemark), 22. Strömwall, 53. Zaar (Rasmussen). Rozhodčí: Heikkinen, Vikmar (oba Fin.) - Bersenov, Judin (oba Rus.). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 12 680.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít