Inter s Barcelonou padl a postup mu unikl! Liverpool to po pauze rozbalil

Aktualizováno

Fotbalisté Interu Milán na závěr slávistické skupiny F Ligy mistrů doma podlehli Barceloně 1:2, skončili třetí a na jaře je čeká Evropská liga. Jistotu účasti v jarních vyřazovacích bojích si v úterý večer naopak zajistil obhájce trofeje anglický Liverpool, který vyhrál v Salcburku 2:0, dalším osmifinalistou ze skupiny E je Neapol. Italský tým doma deklasoval Genk 4:0 i díky hattricku Arkadiusze Milika. Fotbalisté Chelsea a Valencie jsou dalšími osmifinalisty. Blues zdolali Lille 2:1, španělský tým v přímém souboji vyhrál na hřišti Ajaxu 1:0.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Inter Milán - BarcelonaVideo: O2 TV Sport

Fotogalerie

Inter na San Siru přivítá Barcelonu, která má jisté prvenství ve skupině F. Dortmund vyzve pražskou Slavii, ta skončí jistě poslední. Borussia musí nasbírat více bodů než italský celek. Pokud by oba zápasy skončily remízou, dál půjde díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů Inter.

Liverpool je ve vynikající formě, v posledních 18 soutěžních zápasech nenašel přemožitele. K postupu stačila Reds remíza na hřišti Salcburku, výsledkem ale byla výhra Kloppových svěřenců 2:0, o kterou se po změně stran postarali mezi 57. a 58. minutou slepenými trefami Keita a Salah.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Salcburk - LiverpoolVideo: O2 TV Sport

Až v šestém utkání ve skupině vyšel naprázdno devatenáctiletý útočník Salcburku Erling Haaland, který je s osmi brankami druhým nejlepším střelcem tohoto ročníku Ligy mistrů po Robertu Lewandowském z Bayernu Michov (10). Rakouští šampioni si na jaře zahrají Evropskou ligu.

Fotbalisté Neapole (ilustrační foto).

Milik v Neapoli otevřel skóre už ve třetí minutě. Gól mu velkou chybou daroval Maarten Vandevoordt, jenž se v 17 letech a 287 dnech stal nejmladším brankářem v utkání Ligy mistrů. Dosavadní rekord od října 2017 držel Mile Svilar z Benficy, kterému tehdy bylo 18 let a 52 dnů.

Polský útočník zvýšil v 26. minutě a o dvanáct minut později završil hattrick z pokutového kopu. Druhou penaltu čtvrt hodiny před koncem proměnil Dries Mertens a stylově oslavil 300. soutěžní zápas za Neapol. Její hráči se tak možná rozloučili s trenérem Carlem Ancelottim, který podle italských médií může brzy na lavičce skončit.

Christian Pulisic (uprostřed) se raduje se spoluhráči z Chelsea z gólu ve Valencii.

Barcelona šestřila Messiho

Barcelona měla zaručené vítězství ve skupině a do Milána neodcestovali hvězdný kapitán Lionel Messi nebo klíčový stoper Gerard Piqué. Katalánský tým s většinou obvyklých náhradníků ale ve 23. minutě otevřel skóre, když Carles Pérez zblízka využil nahrávku Artura Vidala. Minutu před pauzou srovnal přesnou střelou Romelu Lukaku.

Po hodině hry belgického kanonýra ve velké šanci vychytal brankář Neto a dva góly domácího Lautara Martíneze neplatily kvůli ofsajdu. V 86. minutě o nečekaném barcelonském triumfu rozhodl další povedenou ranou střídající Ansu Fati. Talentovaný útočník se stal nejmladším střelcem v historii soutěže v 17 letech a 40 dnech.

Ajax v šoku

Chelsea k výhře nad již vyřazeným Lille nakročila v první půli, kdy se prosadili Tammy Abraham a kapitán César Azpilicueta. V 78. minutě zápas zdramatizoval Loic Rémy, jenž se trefil proti bývalému klubu. "Blues" ale už výsledek 2:1 udrželi.

Valencie v přímém souboji o další postupové místo ze skupiny H nečekaně zvítězila na stadionu semifinalisty minulého ročníku Ligy mistrů Ajaxu Amsterodam 1:0 díky Rodrigově brance z 24. minuty.

Domácí Mateo Kovačič a Xeka z Lyonu v souboji o míč

Lyonu k postupu ze skupiny G stačila domácí remíza 2:2 s už jistým osmifinalistou Lipskem, na jehož lavičce zůstal reprezentační útočník Patrik Schick. Francouzský tým do další fáze LM posunula i porážka Petrohradu 0:3 na hřišti Benficy Lisabon

Kromě Barcelony a Lipska si účast v jarní fázi Ligy mistrů zajistily už Bayern Mnichov, Juventus Turín, Manchester City, Paris St. Germain, Real Madrid a Tottenham.

Fotbalová Liga mistrů - závěrečné 6. kolo:
Skupina E:
Neapol - Genk 4:0 (3:0)
Branky: 3., 26. a 38. z pen. Milik, 75. Mertens z pen. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Kalkavan (video, všichni Tur.).
Salcburk - Liverpool 0:2 (0:0)
Branky: 57. Keita, 58. Salah. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.).
Skupina F:
Inter Milán - FC Barcelona 1:2 (1:1)
Branky: 44. Lukaku - 23. C. Pérez, 86. Fati. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Niz.).
Borussia Dortmund - Slavia Praha 2:1 (1:1).
Skupina G:
Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 3:0 (0:0)
Branky: 47. Cervi, 58. Pizzi z pen., 79. vlastní Azmún. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.). ČK: 56. Douglas Santos (Zenit).
Lyon - Lipsko 2:2 (0:2)
Branky: 50. Aouar, 82. Depay - 9. Forsberg z pen., 33. Werner z pen. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.).
Skupina H:
Chelsea - Lille 2:1 (2:0)
Branky: 19. Abraham. 35. Azpilicueta - 78. Rémy. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Dankert (video, Něm.).
Ajax Amsterdam - Valencie 0:1 (0:1)
Branka: 24. Rodrigo. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Letexier (video, všichni Fr.). ČK: 90.+4 Gabriel (Valencie).