Češi v zahraničí: Čelůstka skóroval, Schick přidal asistenci

09.12.2019, 16:03
Aktuality
Pouze Ondřej Čelůstka dokázal z českých fotbalistů působících v zahraničních soutěžích o víkendu skórovat, nepočítáme-li tedy vlastní branku Stefana Simiče z chorvatského Hajduku Split. Opora zadních řad české reprezentace zacílila přesně v barvách Antalyasporu proti bývalému zaměstnavateli Trabzonsporu. Zadařilo se i Patriku Schickovi, který si v dresu Lipska připsal asistenci.

Anglie

Útočník Matěj Vydra si za Burnley zahrál od 65. minuty na hřišti Tottenhamu. Do hry ale šel už za beznadějného stavu 0:4. Nakonec se debakl ještě o gól prohloubil a hosté odjeli s pětkou.

V League Championship záložník Jiří Skalák nastoupil v základní sestavě Millwallu proti Nottinghamu. Odehrál nakonec 78 minut. Ze hry šel za stavu 1:1, duel skončil remízou 2:2.

Itálie

Záložník Antonín Barák nastoupil z lavičky Udine v 84. minutě do zápasu s Neapolí. Jeho tým uhrál remízu 1:1.

Obránce Aleš Matějů odehrál celé utkání za Brescii a pomohl jí k důležité výhře 1:0 ve Ferraře nad SPALem. Díky tomu se Brescia dostala z posledního místa tabulky.

Záložník Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Sampdorie Janov a odehrál 80 minut, než byl vystřídán. Jeho tým doma nečekaně zásluhou branky Slováka Juraje Kucky prohrál s Parmou 0:1.

Německo

Záložník Vladimír Darida odehrál za Herthu Berlín celé utkání ve Frankfurtu. Duel skončil nerozhodně 2:2.

Útočník Patrik Schick nastoupil v základní sestavě Lipska a asistencí se podílel na první brance v síti Hoffenheimu, kterou vstřelil Timo Werner. Lipsko nakonec vyhrálo 3:1 a Schick byl vystřídán v 61. minutě. Za hosty odehrál kompletních 90 minut Pavel Kadeřábek.

Augsburg porazil na domácím stadionu Mohuč 2:1. Byl u toho jednak brankář Tomáš Koubek, který odchytal celý zápas, a také záložník Jan Morávek, jenž šel do hry už ve 27. minutě z lavičky náhradníků místo zraněného Khediry.

Werder Brémy podlehl doma Paderbornu 0:1 kvůli brance z poslední minuty zápasu. Celé utkání odchytal za domácí Jiří Pavlenka. V obraně hrál kompletních 90 minut i Theodor Gebre Selassie, který v 84. minutě viděl žlutou kartu.

Nizozemsko

Utrecht zvítězil 1:0 na hřišti Groningenu a byl u toho i český záložník Václav Černý. Ten nastoupil v základní sestavě hostů a ze hřiště šel v 69. minutě. Jediná branka padla o deset minut později.

Od začátku hrál v základu ADO Den Haag útočník Tomáš Necid proti Twente. Střídán byl v 72. minutě. Celky se rozešly bez branek.

Celých 90 minut odehrál MIchal Sadílek za PSV Eindhoven proti Sittardu. Na vysokém vítězství 5:0 se podílel asistencí na druhou branku, kterou vstřelil Malen.

Ve druhé lize odehrál celý zápas za Go Ahead Eagles Jaroslav Navrátil. Jeho tým remizoval 1:1 s rezervou PSV Eindhoven.

Celé utkání hrál také obránce Josef Kvída z Nijmegenu. Ten však nestačil na Excelsior v poměru 1:2.

Španělsko

Tomáš Vaclík odchytal za Sevillu utkání na půdě Osasuny. Po třech vítězstvích v řadě tentokrát jeho tým remizoval 1:1, dál si však drží třetí místo v tabulce.

Útočník Tomáš Pekhart se v dresu druholigového Las Palmas dostal na hřiště až v 87. minutě utkání proti Numancii. Se spoluhráči ale mohl oslavit výhru 3:1. Tým je v tabulce zatím osmý dva body za pozicemi zaručujícími play-off o postup.

Slovensko

Za Žilinu odehrál na půdě Senice celý zápas obránce Filip Kaša. Jeho tým zvítězil 2:1 a Kaša se na tom dokonce podílel gólovou asistencí při první brance Ďuriše.

Slovan Bratislava ve šlágru přehrál Dunajskou Stredu 2:0. Podílel se na tom i český záložník Erik Daniel, jenž odehrál za domácí celé utkání. Za hosty chytal brankář Martin Jedlička, který kromě dvou branek inkasoval také žlutou kartu v 53. minutě.

Ružomberok a Zlaté Moravce se rozešly smírně po nerozhodném výsledku 0:0. Za domácí odehrál celé utkání Filip Twardzik, který dostal v 81. minutě žlutou kartu. Od 82. minuty hrál i útočník Ondřej Novotný ovšem bezbrankové skóre ani on neprolomil.

Belgie

Záložník Lukáš Mareček odehrál celých 90 minut za druholigový Lokeren proti Roeselare. Jeho tým však prohrál 1:3. V tabulce je poslední a momentálně by ho čekala baráž o udržení.

Chorvatsko

Obránce Stefan Simič odehrál celý zápas za Hajduk Split na půdě Zaprešiče. Na remízu 1:1 však rád vzpomínat nebude, protože k ní přispěl vlastní brankou ve 26. minutě.

Kypr

Omonia Nikósie porazila doma Doxu 2:0. Na čistém kontě se podepsali svými výkony také dva čeští obránci. Jan Lecjaks i Michael Lüftner odehráli celých 90 minut.

Maďarsko

Útočník David Vaněček odehrál celé utkání za Puskás Akademii, která si odvezla bod za remízu 2:2 z půdy lídra tabulky Ferencvárose Budapešť, když po změně stran vymazala jeho dvoubrankový náskok. Vaněčkovu týmu patří v tabulce čtvrté místo.

Polsko

Útočník Michal Papadopulos nastoupil za Koronu Kielce do druhého poločasu utkání s Arkou Gdyně. Nepříznivý výsledek 0:1 se mu ale otočit nepodařilo.

Porážku 0:1 musela vytrpět i Jagiellonia Bialystok. Doma nestačila na Zaglebie Lubin. Záložník Martin Pospíšil odehrál celý zápas, v 59. minutě dostal žlutou kartu. Od začátku druhého poločasu byl na hřišti také Tomáš Přikryl, který začínal na lavičce náhradníků.

Cracovia Krakov přehrála doma Raków Czestochowa 3:0. Na domácí straně se mohl radovat obránce David Jablonský, který odehrál celé utkání. Na straně hostů naopak smutnili Tomáš Petrášek a Petr Schwarz, kteří také zapsali celý 90 minut, i Daniel Bartl, jenž se dostal na hřiště v 77. minutě. Cracovii patří v tabulce třetí místo s dvoubodovou ztrátou na čelo. Raków je momentálně jedenáctý.

Rumunsko

Lukáš Droppa odehrál celý zápas za Gaz Metan Medias na půdě FCSB. Ve 27. minutě dostal žlutou kartu. Duel skončil vítězstvím favorizovaných domácích 2:0 díky dvěma brankám z druhého poločasu.

Rusko

Spartak Moskva podlehl na domácí půdě Rostovu vysoko 1:4. Celý zápas hrál za domácí tým Alex Král. Ve 42. minutě dostal žlutou kartu.

Skotsko

Brankář Václav Hladký pomohl čistým kontem k vítězství St. Mirrenu na půdě Hamiltonu. Jeho mužstvo zvítězilo 1:0 a posunulo se před svého soupeře. Momentálně je na 9. místě.

Slovinsko

Už ve středu rozdrtil Aluminij Kidričevo v domácím prostředí Triglav Kranj 8:1. Celý zápas odehrál český záložník Marcel Čermák.

Turecko

Jediným českým fotbalistou v zahraničních soutěžích, který skóroval do správné branky byl obránce Antalyasporu Ondřej Čelůstka. Proti Trabzonsporu, za který v minulosti hrával, se trefil v 17. minutě a vyrovnával na 1:1. Nakonec ale jeho mužstvo doma podlehlo 1:3. Další reprezentační obránce Filip Novák je zraněný a za hosty tudíž nenastoupil.

Autor: Jiří Fišara