Real Madrid - Espaňol 2:0Favorité nezaváhali. Bílý balet porazil Espaňol, Barcelona zničila Mallorcu

Aktualizováno

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v domácím utkání 16. kola španělské ligy nad Espaňolem Barcelona 2:0. Barcelona triumfovala nad Mallorcou 5:2 a zůstala v čele tabulky, třikrát se trefil vítěz Zlatého míče za rok 2019 Lionel Messi. Valencie otočila utkání v Levante a díky dvěma gólům Kevina Gameira vyhrála 4:2.

Karim Benzema z Realu Madrid oslavuje gól proti Espaňolu.

Hráči "Bílého baletu" nastoupili při příležitosti konference OSN o změnách klimatu, jež se koná v Madridu od pondělí, v zelených dresech. Do vedení se dostali v 37. minutě, když po přihrávce Karima Benzemy do vápna obstřelil stoper Raphaël Varane vyběhnuvšího brankáře. Pojistku přidal jedenáct minut před koncem Benzema, který si ve vápně narazil míč s Federicem Valerdem a z malého vápna skóroval. Francouzský útočník je s 11 góly v čele tabulky střelců.

Espaňol se neprosadil ani v závěru, přestože Real dohrával od 83. minuty bez Ferlanda Mendyho, který po "šlapáku" na polovině hřiště dostal druhou žlutou kartu.

Karim Benzema a Luka Modrič se radují z vítězství nad Espaňolem Barcelona

Barcelona vládla

Barcelona ovládla gólovou přestřelku s Mallorcou. Skóre otevřel po sedmi minutách hry Antoine Griezmann, na kterého o deset minut později navázal Messi. "Blaugranas" potvrdili zisk tří bodů dalšími dvěma brankami Messiho, s 12 trefami nejlepšího střelce soutěže, a jedné Luise Suáreze, který má v tomto ročníku La Ligy na kontě osm gólů. Za hosty z Mallorky v průběhu utkání dvakrát snížil Ante Budimir.

Valencie přehrála v souboji týmů ze středu tabulky Levante. O první tři branky utkání se postaral stejný hráč - útočník Levante Marti Roger. Ten nejprve poslal domácí do vedení v 11. minutě střelou z úhlu, o devět minut později navýšil vedení svého týmu z penalty.

Lionel Messi mohl být s výkonem svého týmu spokojen

Osmadvacetiletý Španěl se ale zapsal i na druhé straně hřiště, když si v nastavení prvního poločasu ve snaze odkopnout míč po rohovém kopu vstřelil vlastní gól.

I díky tomu se Valencii podařilo po přestávce zápas otočit. Slepenými brankami z 57. a 59. minuty se o to z rychlých brejků postaral Gameiro. Po červené kartě pro domácího Elisea Falcona pak potvrdil výhru "Netopýrů" Ferrán Torres.

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:
Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:0
Branky: 37. Varane, 79. Benzema
Granada - Alavés 3:0
Branky: 48. Fernández, 58. Soldado z pen., 77. Herrera
Levante - Valencie 2:4
Branky: 11. a 20. z pen. Roger - 57. a 59. Gameiro, 45.+3 vlastní Roger, 88. Torres
FC Barcelona - Mallorca 5:2
Branky: 17., 41. a 83. Messi, 7. Griezmann, 43. Suárez - 35. a 64. Budimir