ČEZ Motor přistřihl Jestřábům rázně křídla a hladce vyhrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.12.2019 20:27

Ve 30. kole Chance ligy, posledním v základní části, dnes hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru smetli na domácím ledě Prostějov 6:0 a nadále kralují celé soutěži s 20bodovým náskokem. Nyní se tabulka rozdělí na dvě části. Prvních osm celků bude hrát mezi sebou o co nejlepší umístění před play off, do jehož předkola postoupí z druhé skupiny celky na 9. a 10. místě.

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Domácí hokejisté od začátku zápasu udávali tempo hry a po první třetině bylo o vítězi zcela jasno. Jihočeši přistřihli Jestřábům křídla hned čtyřmi gólovými údery a nedali jim žádnou šanci k rozletu. V přesilovce otevřel skóre zblízka Veselý, pak Babka krásně namazal Prokešovi, který dal i třetí gól. Když pak Endál zaskočil hostujícího gólmana zpoza branky, šel do prostějovské klece druhý brankář. V dalším průběhu už bylo znát, že Prostějov na zvrat nemá, Motor si v poklidu hlídal vedení, které ještě navýšil. Kaňkou na zápasu tak bylo přestávkové extempore mezi "bezmozkovými" fanoušky z obou táborů, kdy museli zasahovat i těžkooděnci.

Branky a nahrávky: 7. J. Veselý (Gilbert, Endál), 13. Prokeš (Babka, Lytvynov), 15. Prokeš (Pýcha, Babka), 19. Endál (Lytvynov, Karabáček), 36. Gilbert (Vydarený, Karabáček), 49. Vydarený (Z. Doležal). Rozhodčí: Skopal, Šindel - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).

Motor: Klouček - Plášil, Vydarený, Allen, Pýcha, Suchánek, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov - Z. Doležal, Šimánek, M. Novák - Endál, Gilbert, Karabáček - Veselý, Prokeš, Babka - Beránek.

Hlasy trenérů:

Václav Prospal (České Budějovice): Jsem strašně rád, jak k tomu kluci přistoupili. Chtěl jsem, abychom ukázali správný přístup. Svým způsobem jsme si na sebe ušili bič. Máme nějaký náskok a je důležité to každým zápasem potvrdit. Každý soupeř přijede s určitým herním plánem, my jsme chtěli dobře nastoupit. Úvodní oslabení jsme ubránili a pak jsme měli výbornou pasáž. První třetina udala ráz celému zbytku zápasu.

Ladislav Lubina (Prostějov): Budu velice stručný. Přijeli jsme do Budějovic s decimovaným mužstvem. Scházeli jsme se víceméně ještě po cestě. Bylo nás patnáct nebo šestnáct. V takovémto rozpoložení se nedá proti tak kvalitnímu soupeři, jakým Budějovice jsou, vystupovat. Chtěli jsme být důstojnějším soupeřem, než jsme byli. I přesto, v jaké sestavě jsme přijeli, jsem zklamaný, že jsme nebyli schopní dodržet nějaké taktické věci, aby to měl soupeř co možná nejsložitější. První třetina mluví sama za sebe.