< sekcia Šport

Mönchengladbach zvíťazil nad Bayernom vďaka penalte v nadstavenom čase

Hráči Borussie Mönchengladbach, archívna foto. Foto: TASR/AP

Výsledky zo 14. kola nemeckej futbalovej I. bundesligy.

Berlín 7. decembra (TASR) - V šlágri 14. kola nemeckej futbalovej I. bundesligy zvíťazila Borussia Mönchengladbach doma nad Bayernom Mníchov 2:1. Bavorský veľkoklub sa dostal do vedenia tesne po zmene strán, keď po otočke skóroval Ivan Perišič. Lenže Borussia duel otočila vďaka dvom gólom obrancu Ramyho Bensebainiho. Alžírčan v 60. minúte vyrovnal po priamom kope a v druhej minúte nadstaveného času rozhodol z pokutového kopu.

Slovenský reprezentant Lászlo Bénes v domácom drese odohral úvodných 58. minút. Mönchengladbach naďalej vedie ligu, o bod pred Lipskom, ktoré zvíťazilo 3:1 nad Hoffenheimom a bodovalo naplno piatykrát v rade.

Na šieste miesto v priebežnej tabuľke poskočil Leverkusen, ktorý zásluhou dvoch gólov Lucasa Alaria zdolal doma Schalke 2:1.

Bundesliga - 14. kolo:

Bayer Leverkusen – Schalke 04 2:1 (1:0)

Góly: 15. a 81. Alario – 82. Raman

FC Augsburg - 1. FSV Mainz 2:1 (1:1)

Góly: 41. Richter, 65. Niederlechner (z 11 m) - 15. Öztunali

Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf 5:0 (1:0)

Góly: 63. a 74. Sancho, 42. Reus, 58. T. Hazard, 70. Reus

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Gól: 85. Schmid

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mníchov 2:1 (0:0)

Góly: 60. a 90.+2. Bensebaini (druhý z 11 m) - 49. Perišič, ČK: 90.+1. Martinez (Bayern)