• Nad Kladnem
  • SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Pátek, 29. listopadu 2019 20:36

Derby proti Spartě mělo pro Rytíře i přes velmi dobrý výkon hořkou příchuť. Kladeňáci otočili nepříznivý vývoj a díky trefám Patrika Machače a Matyáše Zelingra šli do vedení. Soupeř ovšem srovnal a čtyři a půl minuty před koncem si vytvořil náskok, který pojistil zásahem prázdné branky. Kladno tak na domácím ledě prohrálo 2:4, těsně přišlo o všechny body a navíc i o útočníka Jaromíra Jágra, který odstoupil v polovině zápasu.

Kladno si hned na začátku zápasu vybralo pořádnou smůlu. V podstatě hned z vhazování v obranném pásmu vystřelil David Dvořáček a kotouč propadl až do brány – 0:1. Rytíři posléze ale přestáli oslabení a po jeho skončení využili nabitého sebevědomí. Poprvé tak pořádně zahrozili směrem vpřed, jenže úspěchem neskončil ani bekhendový pokus Jaromíra Jágra. Po Barinkově obrovské hrubce v obranném pásmu pak zůstávali sparťané ve dvou sami před brankou, pohořeli ovšem na famózním Denisu Godlovi. Kladenský gólman se natáhl na bankové čáře a Formanův pokus do odkryté klece zastavil. Čtyři minuty před koncem už ukázali svůj hokejový um i domácí! Brendan O’Donnell šikovně přenechal puk Patriku Machačovi a kladenská pětka trefila přesně mezírku, kterou nechal Matěj Machovský u své bližší tyče – 1:1. V závěru mohli hosté opět odskočit, když už před nimi zírala odkrytá branka, Robert Říčka však ránu trestuhodně nezvládl! Puk se mu namotal na čepel a vůbec k prázdné brance nedoputoval.

Do druhé části ale jako by vstoupilo úplně jiné Kladno! Rytíři byli aktivní, u všech puků byli rychleji a logicky se dostávali do šancí. Slibné možnosti Vítězslava Bílka a Davida Stach dokázal Machovský ještě zastavit, zakrátko už ale domácí publikum explodovalo radostí! Čtvrtá lajna skvělým pohybem dostala soupeře pod enormní tlak a puk vyplaval na vrcholu pravého kruhu. Do kotouče se jako zkušený mazák opřel Matyáš Zelingr a vymetl naprosto přesně bližší roh sparťanské brány – 2:1. Pražané ale dokázali odpovědět při přesilové hře. Jan Košťálek dostal nabito na modré a uklidil kotouč za Godlova záda – 2:2. Rytíři ale hlavně přišli o svoji největší hvězdu, protože kvůli zdravotním komplikacím odstoupil Jaromír Jágr. Na ledě toho bylo však i tak hodně k vidění. Minutu a půl před koncem se do sebe pustili Brendon Nash s Miroslavem Formanem a oba kohouti dokonce shodili rukavice. Ran nakonec mnoho nepadlo, hráči putovali na trestnou spíš po řeckořímském zápase.

Kladno mohlo brzy ve třetí části získat výhodnější pozici. Jakub Strnad ale z mezikruží orazítkoval horní tyč a po chvíli Brendan O’Donnell ze stejné pozice trefil jen Machovského rameno. Pak už to bylo pořádné drama. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance na strhnutí vedení na svou stranu měly oba týmy. Skóre se ale měnilo až čtyři a půl minuty před koncem. Milan Jurčina dostal puk na modrou čáru a Denis Godla jeho střelu nemohl přes chumel těl vidět – 2:3. Rytíři v závěru odvolali gólmana, ani tak už ale rozdíl nesmazali. Ladislav Zikmund v největší závěrečné šanci trefil jen břevno a soupeř posléze trefil odkrytou klec zásluhou Lukáše Rouska – 2:4.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr – Jágr, Stach, Zikmund – Bílek, Machač, O’Donnell – Redlich, Melka, Strnad – Hajný, Kaut, Jelínek – Filip. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Sparta Praha: Machovský – Dvořák, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek, Košťálek, Piskáček – Kudrna, Sukel, Říčka – Smejkal, Tomášek, Rousek – Buchtele, Pech, Forman – Vitouch, Růžička, Dvořáček. Trenéři: Krupp, Nedvěd.
Branky a nahrávky: 16. Machač (O’Donnell, Bílek), 26. Zelingr (Kaut) – 3. Dvořáček (Růžička), 33. Košťálek (Polášek, Rousek), 56. Jurčina (Buchtele), 60. Rousek (Tomášek). Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2. Vyloučení: 5:5 + Nash (KLA) a Forman (SPA) 10 min.. Využití: 0:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Pešina, Jeřábek – Pešek, Malý. Diváci: 5 200. Nejlepší hráči utkání: Matyáš Zelingr – David Dvořáček.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno

1. krimi

Kontroly rychlosti, technického stavu vozidel a předpisů všeobecně, budou pokračovat

2. zprávy

V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

3. zprávy

Dokument o přírodě Arizony má po premiéře, Zoopark zájezd měl svého člověka v expedici

4. pozvánka

Spousta zábavy pro malé i velké, to bude tradiční pálení Čarodějnic na Mayrau

5. zprávy

Městská policie Slaný hledá nové kolegy

6. zprávy

Přes bariéry s policií, akce na podporu handikepovaných osob se tentokrát konala na Stochově

7. sport

Royal Fitness se postará nejen o Vaši postavu

8. zprávy

Kladenští šachisté uhájili druhou ligu

9. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2