Autor: apr
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Bojovali o naději, ta ale definitivně zhasla. Fotbalisté Slovanu Bratislava vědí, že po prohře na hřišti Besiktase (1:2) pro ně končí cesta Evropskou ligou již v základní skupině. Se závěrečným hvizdem cítili „Belasí“ i tak trochu křivdu. Nejen, že padli kvůli gólu z penalty v nastavení druhé půle, ale mrzely je i další verdikty rozhodčího.

Fotbalisté Slovanu Bratislava vyrazili na zápas Evropské ligy proti tureckému Besiktasi s vidinou udržení šance na boj o postup. Po prvním poločase utkání s istanbulským celkem vypadalo vše velmi dobře. „Belasí“ vedli díky gólu Erika Daniela 1:0, navíc jim hrál do karet i výsledek z Bragy, kde po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedl Wolverhampton 3:1.

„Věděli jsme, že Wolverhampton vede, takže jsme si o přestávce říkali, že pokud zopakujeme výkon z prvního dějství, zůstaneme ve hře o postup,“ uvedl slovinský útočník bratislavského klubu Andraž Šporar, který měl v závěru poločasu velkou šanci na zvýšení na 2:0, ale neproměnil. „Můj poslední dotek nebyl ideální, míč mi zůstal mezi nohama. Možná, kdybych dal gól, dopadlo by to jinak,“ uvědomoval si.

Druhé poločasy obou zápasů skupiny K totiž vše převrátily. Nejen, že Braga vyrovnala na konečných 3:3 a rozhodla o tom, že Slovan nepostoupí do jarní fáze, ale ani Slováci nedokázali vedení udržet a nakonec na hřišti Besiktase prohráli 1:2.

Oba góly Turků však padly po minimálně sporných situacích. Prvnímu předcházel v 74. minutě souboj Šporara s Enzou Rocem, který albánský rozhodčí Enea Jorgji posoudil jako faul hráče Slovanu. „Byl to faul na mě, ale nic s tím už neuděláme,“ hlásil po zápase útočník slovenského celku. Po následné standardní situaci navíc právě Roco hlavičkou o břevno vyrovnal.

Souboj Andraže Šporara ze Slovanu Bratislava (v modrém) s Enzou Rocem z Besiktase, který sudí posoudil jako faul hráče slovenského celku

Obrat dokonal Besiktas v oslabení, kdy si Abdoulay Diaby ve vápně prostrčil míč mezi dvojici obránců a následně skončil na zemi. Penaltu poté proměnil Adem Ljajič.

„Nechci o tom mluvit, hodil si míč mezi hráče, nevím, jestli tam byl kontakt,“ řekl brankář Slovanu Dominik Greif, který zmínil i to, že na druhé straně podobný zákrok na Daniela posouzený jako faul nebyl. V 56. minutě totiž křídlo Slovanu proniklo před vápno, kde jej šlapákem zastavil Domagoj Vida. Sudí ale hned ukázal, že má hra pokračovat.

„Nenazval bych to nezkušeností nebo nováčkovskou daní. Hráli jsme s kvalitními soupeři, kteří když nás dostali pod tlak, tak jsme buď měli štěstí, nebo to jednoduše neustáli,“ uznal Greif po zápase, kdy už věděl, že se Slovan neprobojuje do jarní fáze Evropské ligy.

Domácí: 75. Roco, 90+2. Yalcın

Hosté: 35. Daniel

Domácí: Karius – Uysal, D. Vida (C), Roco, Rebocho (46. Ljajić) – Özyakup (76. Yalcın), Alnaní – Boyd (46. NKoudou), Diaby, Erkin – Nayir.

Hosté: Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), De Marco – Holman (83. Ljubicić), de Kamps, Rabiu – Daniel (87. Ratão), Šporar, Moha (76. Dražić).

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.