1 : 3
(1:1)

Reportáž

Zázrak se nekonal. Slavia dostala od Interu tři branky

Inter dokonale využil závěru utkání a veze z Edenu výhru 3:1. V jeho dresu excelovalo především útočné duo Lukaku s Martínezem, které si mazalo obranu v čele s Milanem Frydrychem na ciabattu.

Mladí kluci ve výběru do devatenácti let zvládli svou roli a nadělili Interu čtyři branky. Na tahu byli hráči z prvního týmu, u kterých by podobný výsledek byl přirozeně zázrakem. Trenér Trpišovský ostatně před zápasem zmínil jisté zklamání z toho, že dobré výkony nepodporují výsledky. Přitom právě proti Interu měli k první výhře slávisté velmi blízko. Dnes to měli ještě vylepšit hráči jako Souček, Masopust, Ševčík nebo brankář Kolář.

Ten musel očekávat pořádnou porci práce, neboť proti němu stály hvězdy jako Romelu Lukaku, Lautaro Martínez nebo zkušení stopeři Godín se Škriniarem. Milánský Inter vyhlásil válku Juventusu, ale v Lize mistrů se mu podle představ rozhodně nedaří. Ve venkovním duelu ještě ani jednou nevyhrál a dobře věděl, že Pražané nedají svou kůži lacino.

Slavia potřebovala v Edenu bodovat naplno, protože v opačném případě by se jí minimální šance na postup definitivně uzavřela. Už v desáté minutě fanouškům Pražanů muselo lehce zatrnout, protože Borja Valero zkušeně zpracoval těžký míč a posunul jej na Lautara Martíneze. Mladý štírek učící se od těch nejlepších světových střelců s ničím neotálel a kousek za vápnem mířil těsně vedle tyče!

V obraně Slavia působila jistým dojmem, ale od začátku jí dělalo největší problémy překonat flexibilní blok kolem středového kruhu, který domácí neustále napadal. A byli to právě hosté, kdo se ujal vedení. V 19. minutě totiž spěchal za dlouhým nákopem Romelu Lukaku, který spustil svůj "beast mode". Nikdo z protihráčů ho žádným způsobem nedokázal zastavit, takže po překonání Bořila s Frydrychem našel centrem Lautara Martíneze. Mladý Argentinec se výborně odpoutal od Součka a neomylně zamířil k tyči - 1:0 pro Inter.

Slávisté kontrovali jednoduchou akcí, po které se dostal k ráně Hušbauer. Rána záložníka sešívaných ale zamířila těsně vedle tyče. Deset minut před koncem první půle se vyhlídky Slavie podstatně zhoršily. Frydrych vyrobil příšernou hrubku v roli posledního hráče a míč mu snadno uzmul Martínez. Ten pak předal balon Romeluovi Lukakuovi, který snadno vsítil druhou branku.

A pak se stalo něco neuvěřitelného. Sudí Marciniak se totiž vrátil k předcházejícímu pádu Olayinky po faulu De Vrije a po kontrole s videem pískal penaltu pro Slavii! A když se Tomáš Souček z penalty prosadil, dostal se Eden z pekla rovnou do ráje.

Dneska to nebyl zrovna nejpovedenější Frydrychův večer a rovněž po změně stran se obránce Slavie nevyvaroval chyb. Tentokrát napadání Lukakua museli zasahovat spoluhráči i za cenu faulu. Inter se tlačil za další brankou a cítil, že pro to musí podstatně přidat. Pražané se často ocitali pod mnohem větším tlakem, než jakému čelili v první půli.

Defenzivní fáze slávistů trpěla a trenér Trpišovský se rozhodl vyslat do hry defenzivně laděného záložníka Ibrahimu Traorého. Po hodině se pokusil zvednout povislý prapor Pražanů Masopust, jehož ránu vyrazil brankář Handanovič jen s velkými obtížemi, zčásti způsobenými i tečí obránce.

A Slavia toho mohla velmi brzy litovat, neboť se k hlavičce dostal Romelu Lukaku. Stejně jako na Camp Nou ale slávisty zachránilo břevno. To zaznělo i po dělovce Marcela Brozoviće. Tlak Interu konstantně narůstal a gól nutně visel ve vzduchu. Kritikou bude bezpochyby zahrnutý obránce Frydrych, který zažil jeden z nejhorších zápasů kariéry. Deset minut před koncem marně stíhal Martíneze, který pálil těsně vedle.

A to nebylo zdaleka to nejhorší. Další fatální chyba z dílny obránce Milana Frydrycha, který opět jako poslední hráč podklouzl, vyslala do úniku Romela Lukakua, který v pohodě obešel brankáře Koláře a roztrhl síť.

Kapitán Souček se mohl zase stát hrdinou a srovnat, ale z blízkosti pálil těsně vedle! Zkušený italský celek proto znovu trestal. Po parádní práci Lukakua se jeho centr šajtlí snesl k Martínezovi, který s jistotou elitního střelce z první propálil bezmocného brankáře Pražanů. Závěr zápasu domácí naprosto nezvládli a v nastavení Slavii zachránil od čtvrté branky Lukakuův ofsajd.

Autor: Ondřej Pražák