Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Sport

Jihoamerickou Ligu mistrů vyhrálo po 38 letech Flamengo, v závěru otočilo finále s River Plate

Gabriel Barbosa vystřelil dvěma góly v závěru Flamengu Pohár osvoboditelů. foto: Reuters

lima - Fotbalisté Flamenga po dramatickém obratu vyhráli Pohár osvoboditelů. Brazilský celek v sobotním finále v Limě, které se poprvé hrálo na jeden zápas, proti obhájcům z River Plate prohrával 0:1, ale pak dvěma góly otočil skóre Gabriel Barbosa.
  23:30

Flamengo jihoamerickou obdobu Ligy mistrů ovládlo podruhé a po 38 letech.

River Plate poslal do vedení ve 14. minutě Rafael Borré a dlouho to vypadalo, že Argentinci si dojdou pro pátý triumf v soutěži. V 89. minutě ale srovnal Barbosa, tři minuty na to přidal druhý gól a rozhodl o prvním triumfu Flamenga v soutěži od roku 1981.

Finále se původně mělo hrát v Chile, ale kvůli protivládním protestům bylo přesunuto do Limy.

K přeložení finále došlo také loni, kdy River Plate musel kvůli útoku na autobus rivala z Buenos Aires Boca Juniors odehrát domácí odvetu na madridském stadionu San Bernabeu.