Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa
Bez reklam

Vysočina zakončila podzim remízou, z Vítkovic veze výsledek 1:1

I na konci podzimní části potvrdili fotbalisté Vysočiny venkovní remízovou sérii, ve Vítkovicích přidali čtvrtou v řadě. V zápase 16. kola si ze Slezska odvezli výsledek 1:1, díky kterému se průběžně posouvají na druhou příčku druholigové tabulky.

Vítkovice, vedené novým trenérem Luhovým, vstoupili do zápasu lépe a po hlavičce Václava Cverny ze 13. minuty vedli. Jihlavě však patřil závěr poločasu. Nejprve šla Tijaniho hlavička těsně mimo, brejk ze 32. minuty zakončený Janem Fortelným však už vyrovnáním skončil. Dokonce k vedení měli hosté blízko po šancích Rezka a Novotného, do kabin se ale šlo smírně.

Po změně stran vystrašil jihlavského Vejmolu Buchvaldek, další zajímavou šanci měl opět Cverna. Asi největší šanci Vítkovic měl v závěru Zorvan, ale v samostatném úniku neproměnil. Utkání však mohlo skončit i výhrou týmu z Vysočiny, to by ale nesměl Klobása najít hlavou pouze rukavice pozorného Květona.

MFK Vítkovice - FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)

Branky: 13. V. Cverna – 32. Fortelný.

Rozhodčí: Dorušák – Batík, Dohnálek.

MFK Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna (C), Klusák – Motyčka – Stříž (66. Matoušek), Bzirský (81. Kania), Zorvan, Buchvaldek (74. Matěj) – M. Kovařík.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Mo. Tijani, Tlustý, Javůrek (86. J. Pavlík), F. Novotný – Vaculík, Lacko – Fortelný, Smejkal (46. Klobása) – Koubek (69. T. Svoboda), Jakub Rezek.