Volejbalový magazín

Paderborn vedl v Dortmundu 3:0 - odvezl si bod, Darida i Kadeřábek schytali výprask

Na lavičce Bayernu má být sice dočasně, ale zatím mu to s týmem jde. Hans-Dieter Flick s mnichovským gigantem vyhrál i třetí utkání, jeho svěřenci porazili ve 12. kole bundesligy 4:0 Düsseldorf. Bavorský celek už ztrácí v tabulce jen bod na vedoucí Mönchengladbach, který prohrál 0:2 v Berlíně s Unionem. Poslední Paderborn potrápil fotbalisty Dortmundu. V poločase vedl na stadionu slavného soupeře už 3:0, Borussia ale po přestávce zabrala a dotáhla na 3:3. V Augsburgu se střetli tři Češi a vyhráli Jan Moráverk a Tomáš Koubek, který nepustil ani gól, zatímco Vladimír Darida si s Herthou do Berlína odvezl hned čtyři. Ještě o gól víc dostal Hoffenheim na svém stadionu od Mohuče, do vlastní branky se trefil i Pavel Kadeřábek.

Radující se dočasný kouč Bayernu Hansi Flick
zdroj: Reuters autor: Leon Kuegeler

Bavorský celek už ztrácí v tabulce jen bod na vedoucí Mönchengladbach, který prohrál 0:2 v Berlíně s Unionem. O výhře Bayernu na hřišti o záchranu hrajícího soupeře rozhodli Benjamin Pavard, Corentin Tolisso, Serge Gnabry a Philippe Coutinho.

Mnichovský celek od debaklu 1:5 s Frankfurtem, po němž byl odvolán kouč Niko Kovač, vyhrál i potřetí, když navázal na triumf 2:0 nad Olympiakosem v Lize mistrů a bundesligovou výhru 4:0 nad Dortmundem.

V dresu obhájce titulu se tentokrát neprosadil Robert Lewandowski a skončila jeho rekordní střelecká série. Polský útočník dokázal skórovat v každém z předchozích jedenácti kol, což se dosud nikomu nepovedlo. Celkem během této série nastřílel šestnáct branek.

Poslední Paderborn potrápil Dortmund

Schick si zahrál 14 minut

Zaváhání Mönchengladbachu, který po třech vítězstvích nestačil na nováčka soutěže, dokázalo využít i Lipsko. Po výhře 4:1 nad Kolínem nad Rýnem ztrácí na druhé příčce stejně jako třetí Bayern jediný bod. Dvěma góly se na úspěchu podílel Emil Forsberg, na posledních 14 minut nastoupil i český útočník Patrik Schick.

Borussia ztratila body i v minulém kole, kdy podlehla mistrovskému Bayernu vysoko 0:4. Dnešní remíza ji v tabulce posunula na páté místo, na vedoucí Mönchengladbach ale může po víkendu ztrácet už osm bodů.

První poločas byl pro Borussii jako ze zlého snu. Hosté se třikrát dostali sami před brankáře Romana Bürkiho a Streli Mamba i Gerrit Holtmann šance využili. Krátce po přestávce snížil Jadon Sancho, ale pak obrana Paderbornu dlouho odolávala.

Dortmund v závěru vystupňoval tlak a před více než osmdesátitisícovou návštěvou zachránil alespoň bod. Axel Witsel skóroval v 84. minutě hlavou a ze vzduchu se v nastavení trefil i nejlepší střelec týmu Reus. Právě v Dortmundu zakončí pražská Slavia 10. prosince základní skupinu Ligy mistrů.

Axel Witsel z Dortmundu dává gól Paderbornu

Koubek nepustil ani gól

Průběh zápasu v Augsburgu ovlivnila červená karta pro brankáře hostů Runeho Jarsteina. Augsburg, v jehož brance stál pevně Tomáš Koubek, šel do vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Philipp Max. O devět minut později navýšil náskok domácího týmu Sergio Córdova, chvíli poté podrazil brankář Herthy Jarstein soupeře a byl vyloučen. Po přestávce Augsburg přidal ještě dvě branky, trefili se Andre Hahn a Florian Niederlechner. Na poslední pětiminutovku se na hřiště dostal i Morávek. Jeho a Koubkův spoluhráč Marek Suchý chyběl v nominaci kvůli dlouhodobému zranění.

Hoffenheim prohrál doma s oslabenou Mohučí 1:5. Za hosty otevřel skóre v 33. minutě Levin Öztunali, pak ale šel jeho tým do deseti po šlapáku Boteho Bakua. Domácí nedokázali početní výhody využít a naopak dostali další gól, když mohučský centr srazil za záda vlastního brankáře Pavel Kadeřábek. Český reprezentant pak měl v průběhu druhé půle dvě střelecké příležitosti, které neproměnil.

Třígólový náskok zařídil Mohuči Pierre Kunde Malong, a přestože Andrej Kramarič v 83. minutě zkorigoval, hosté dvěma slepenými góly těsně před koncem debakl zase zvýraznili. Vítěznou ligovou premiéru si tak na lavičce Mohuče připsal trenér Achim Beierlorzer, který před reprezentační pauzou nahradil odvolaného Sandra Schwarze.

Výsledky 12. kola Bundesligy:

Dortmund - Paderborn 3:3 (47. Sancho, 84. Witsel, 90.+2 Reus - 5. a 37. Mamba, 43. Holtmann), Brémy - Schalke 1:2 (80. Osako - 43. Harit, 53. Raman), Düsseldorf - Bayern Mnichov 0:4 (11. Pavard, 27. Tolisso, 34. Gnabry, 70. Coutinho), Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 0:2 (19. Weghorst, 65. Victor), Leverkusen - Freiburg 1:1 (36. Diaby - 5. Höler), Union Berlín - Mönchengladbach 2:0 (15. Ujah, 90.+2 Andersson), Lipsko - Kolín nad Rýnem 4:1 (31. z pen. a 79. Forsberg, 22. Werner, 37. Laimer - 39. Czichos), Augsburg - Hertha Berlín 4:0 (17. Max, 26. Córdova, 52. Hahn, 79. Niederlechner), Hoffenheim - Mohuč 1:5 (83. Kramarič - 62. a 90.+3 Kunde Malong, 33. Öztunali, 52. vlastní Kadeřábek, 90. Boetius).