ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Liberec natáhl vítěznou sérii na šest zápasů, před vyprodanou halou udolal Kladno

Šestou výhru za sebou si připsali hokejisté Liberce, kteří ve 20. kole extraligy před vyprodanou arénou porazili Kladno 2:1. Na branku Tomáše Filippiho navázal ve 45. minutě Libor Hudáček, za Rytíře snižoval až v předposlední minutě Jakub Strnad. I ve třetím vystoupení v domácí nejvyšší soutěži vychytal výhru gólman Dominik Hrachovina.

Utkání Liberec - Kladno
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

V úvodu se hrálo bez velkých šancí a nic se na tom nezměnilo ani při Graborenkově trestu. Právě běloruský bek měl možnost otevřít skóre v deváté minutě, kdy Godla jeho střelu vyrazil ještě do Lence a od něho se puk odrazil těsně vedle levé tyče.

Při Dernerově trestu se také domácí ubránili, hosté pak odolali při pobytu Hajného na trestné lavici. Rytířům se nepovedla ani další přesilovka při Vlachově vyloučení.

V 18. minutě se pokusil zakončit sám přečíslení Bulíř, ale situace skončila jeho srážkou s gólmanem Godlou.

Sestřih a ohlasy utkání Liberec - Kladno

V 25. minutě ztratil Zikmund puk ve středním pásmu, v pokračující akci Marosz našel mezi kruhy ideálně Filippiho, který pohotovou střelou otevřel skóre.

Rytíři odolali při O'Donnellově vyloučení a jejich snahu o vyrovnání přibrzdil i Romančíkův trest, při němž si Godla poradil s Bulířovou šancí a neuspěl ani Jelínek.

Kladno se neprosadilo ani při Maroszově vyloučení, při kterém měl v přečíslení s Musilem možnost Vlach. Odpovědět se snažil O'Donnell. Austin faulem zabránil gólu Ordoše a Godla podržel svůj tým v oslabení při Hudáčkově šanci.

Ve 44. minutě nejdříve neproměnil dvě šance Bulíř, ale vzápětí už kladenského gólmana překonal Hudáček střelou zpoza levého kruhu.

Ve 47. minutě se snažil z pozice mezi kruhy vrátit Kladno do hry Jágr, jenže Hrachovina zasáhl proti jeho pokusu betonem.

Liberec si náskok hlídal a mohl zvýšit, ale Jelínek neměl přesnou mušku a dvě možnosti nevyužil ani Lenc. Naopak Hrachovinovi sebral nulu 36 sekund před koncem kapitán hostů Strnad.

V závěru už ale domácí Rytířům nic nedovolili. "Už tam nezbývalo moc času a prakticky nás už nepustili ani k nim do třetiny," uznal Jakub Strnad.

"Myslím si, že jsme si nezasloužili vyhrát. Liberec jasně dominoval a výsledek je pro nás ještě přijatelný a vypadá dobře díky našemu gólmanovi (Denisu Godlovi). Chytil super věci, soupeř měl hodně přečíslení. My jsme lapali po dechu," dodal kladenský kapitán.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Filippi (Marosz, Lenc), 45. L. Hudáček (Derner, Birner) - 60. J. Strnad (O'Donnell, P. Machač). Rozhodčí: Hradil, Kika - L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5, navíc Hajný (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kolmann - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Romančík, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Melka, Zikmund - Bílek, Stach, Réway - J. Strnad, P. Machač, Redlich - O'Donnell, T. Kaut, Hajný. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.