Dnes je: 29. 3. 2024

Vyhledávání

Menu

Podzimní část Seniorligy ovládl tým Mosteckých pumpiček

V neděli byla na hřišti 11. ZŠ Most dohrána podzimní část mostecké veteránské soutěže v malém fotbale hrané pod názvem Seniorliga Most. Na programu bylo hned šest utkání, kterým ještě předcházelo jedno střetnutí v rámci ligy mladých, tedy Mostecké ligy malé kopané.
Mostecký malý fotbal

Mostecká liga malé kopané
V něm se postavil velmi dobře hrající Litvínoff jasnému favoritovi, týmu Atlético Most. To nakonec předzápasové předpoklady potvrdilo, ale Litvínoff kladl nečekaný odpor a odešel poražen pouze 3:5. Vítěze v ofenzivě táhli především Danyil Dolechek (2+1) a Jakub Hruštinec (1+2). Všechny tři góly poražených obstaral Vlastimil Fous (1+2).

Seniorliga Most
Po tomto velmi kvalitním zápase následoval program Seniorligy Most. Odstartovalo jej utkání mezi Mosteckými pumpičkami a míchačkami a týmem Jatka Matějka. V něm brali tři body po jasném průběhu hráči Pumpiček, kteří po poločase 2:0 zvítězili 4:0. Nejproduktivnější v jejich barvách byla trojice Nikola Levojevič, Martin Plhák a Libor Výdurek (všichni 1+1).

Pumpičky hned pokračovaly dalším zápasem proti L.K.M. Recycling Souš a vedly si neméně úspěšně. I v tomto utkání naplno bodovaly po výhře 7:1. Nejvíce kanadských bodů si tentokrát připsali Pavel Loukota (3+1) a Libor Výdurek (2+2). Gólman vítězů, Daniel Soldan, obdržel za celkem 80 minut malého fotbalu pouze jeden gól, což je mimořádný počin.

Souš narazila i v dalším zápase a to proti týmu FC HSG Most, který nemilosrdně pálil jeden gól za druhým a zastavil se až na skóre 13:1, čímž si připsal nejvyšší výhru letošního ročníku. Nejproduktivnějším v dresech HSG byl Petr Szkorupa (2+4), k němu se připojili zejména David Ferenc (4+1) a Vladimír Holý (3+2).

Hráči FC HSG Most ve svém navazujícím utkání již nedokázali zopakovat stejně dominantní výkon a proti obhájcům trofeje Old Bridge padli 1:4. Nejlepším hráčem vítězů byl Karel Giampaoli (1+2), doplňovaný Martinem Krupkou (2+0).

Rovněž Old Bridge dvojzápas nezvládli stoprocentně a v navazujícím střetnutí proti TEAM FC AUTO-VaSt prohráli 0:2.

Rozjetý TEAM FC AUTO-VaSt naopak dokázal ve tři body přetavit i své druhé nedělní představení, tým SG Horní Jiřetín zdolal 4:2. Po dvou kanadských bodech brali v dresu vítězů Petr Jílek (2+0) a Tomáš Bechyně (0+2).

Resumé
Nedělní výsledky rozhodly o tom, že zimní přestávku stráví v čele s pohodlným náskokem čtyř bodů tým Mostecké pumpičky a míchačky před dvojicí Old Bridge a TEAM FC AUTO-VaSt.

Bodování a hodnocení

Kanadské bodování soutěže vede v její polovině Libor Výdurek (7+4) z Pumpiček před Davidem Ferencem (6+4) z FC HSG Most a Vojtěchem Bendou (4+6) z Jatek Matějka.

Libor Výdurek je se sedmi zásahy rovněž nejlepším střelcem soutěže a to o jeden gól před dvojicí David Ferenc a Petr Jílek z TEAM FC AUTO-VaSt.

Nejlepším nahrávačem bude se šesti asistencemi celou zimní přestávku Vojtěch Benda před Liborem Výdurkem, Davidem Ferencem a Petrem Szkorupou z FC HSG Most.

Gólmanům naprosto dominuje Daniel Soldan z Pumpiček s neuvěřitelným průměrem 0,67 obdrženého gólu na zápas. Za ním je Martin Šíla (2,00) z TEAM FC AUTO-VaSt.

Jarní boje Seniorligy Most se opět rozhoří zhruba v polovině března 2020.