Nejlepší kvalifikace v kariéře. Salač se ve Valencii blýskl šestým místem

ČTK ČTK
16. 11. 2019 13:59
Motocyklista Filip Salač dosáhl ve Valencii nejlepšího kvalifikačního výsledku v životě. Po šestém místě se v nedělním závěrečném závodu letošního mistrovství světa postaví na startu třídy Moto3 do druhé řady.
Filip Salač.
Filip Salač. | Foto: Ronny Lekl, Redox PrüstelGP

Dosud byl sedmnáctiletý český talent v kvalifikaci nejlépe dvanáctý v zářijové Velké ceně San Marina.

Na vítězného Itala Andreu Migna ztratil Salač 473 tisícin sekundy. Porazil i již jistého mistra světa Lorenza Dalla Portu, který se musel spokojit se sedmým místem. Jakub Kornfeil nepostoupil do druhé části kvalifikace a po 29. pozici odstartuje z předposlední řady.

Do druhé části neprošel ani Karel Abraham v královské třídě MotoGP a obsadil předposlední 21. místo. Šestou pole position v sezoně získal Francouz Fabio Quartararo, jenž porazil o 32 tisícin sekundy již jistého mistra světa Marca Márqueze ze Španělska.

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Migno (It./KTM) 1:38,683, 2. Ramírez (Šp./Honda) -0,274, 3. Masiá (Šp./KTM) -0,424, …6. Salač -0,473, 29. Kornfeil (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Navarro (Šp./Speed Up) 1:34,461, 2. Martín (Šp./KTM) -0,017, 3. Manzi (It./MV Agusta) -0,172.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:29,978, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,032, 3. Miller (Austr./Ducati) -0,108, …21. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.