Jedničky pro Krále, Jankta a Čelůstku

Plzeň

Třikrát na výbornou! Obránce Ondřej Čelůstka a záložníci Alex Král s Jakubem Janktem si za výkon v kvalifikačním utkání o ME 2020 Česko - Kosovo (2:1) vysloužili nejlepší možné hodnocení. Nejhorší známku si naopak vysloužil obránce Jakub Brabec, který absolutně vypustil souboj předcházející inkasované brance.

Český tým před zápasem s Kosovem.

Petr Ševčík a Pavel Kadeřábek nehodnoceni, hráli krátce.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Při gólovém zásahu Kosova byl bez šance. Vše další vyřešil s přehledem.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Zaskvěl se střelou po 18 minutách, kdy si ve vápně míč zasekl na levačku a namířil pod břevno, brankář jeho ránu vyškrábl. Podporoval ofenzivu, byl hodně aktivní.
2
Ondřej Čelůstka
SK Slavia Praha
S jistotu vyhrával hlavičkové souboje, dokázal řídit obranu, v jejímž středu byl tím lepším. V klíčovém okamžiku se skvěle zorientoval a tečoval míč, který posunul Česko na ME.
1
Jakub Brabec
Chyba v rozehrávce během první půle, po níž přišla jediná šance Kosova před pauzou, byla předzvěstí pohromy 2. poločasu, kdy Nuhia pláchnul Brabcovi a hlavou trknul míč do sítě.
4
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Odvedl standard. Spolehlivý v defenzivě, jakmile měl příležitost, vyrazil k podpoře útoku.
3
Alex Král
Dlouho byl nevýrazný, nedostával se do hry. Ale pravačkou po pauze napálil odražený míč nechytatelně a resuscitoval české naděje. Po jeho hlavičce vstřelil Čelůstka vítězný gól.
1
Tomáš Souček
Byl jen stínem nepostradatelného muže Slavie. V ofenzivně dlouho nulový. Až do 80. minuty, kdy jeho ránu brankář soupeře vyrazil na roh, po němž právě Souček hlavou posunul míč k zakončujícímu Královi.
3
Lukáš Masopust
Snažil se o podporu ofenzivy, nabízel se, zkoušel spoluhráče hledat centry.
3
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Do zápasu skvěle vstoupil. Měl hodně míčů, které rozděloval spoluhráčům. Připravil střelecké pozice pro Krmenčíka a Coufala. Neúnavný i po pauze.
2
Jakub Jankto
Byl hodně aktivní, chtěl míč a opakovanými výpady držel defenzivu Kosova ve střehu. Ve 23. minutě nebezpečně pálil z přímého kopu, v 62. nebezpečně střílel k tyči, po vyrovnání v tutové pozici nastřelil břevno.
1
Michael Krmenčík
V úvodu nebezpečně hlavičkoval pod břevno, ale brankář jeho pokus vyrazil. Po pauze se dostal do druhé obrovské šance, ale znovu byl úspěšnější gólman Kosova.