BK MLADÁ BOLESLAV

Dorost padl na nájezdy, z Jihlavy veze bod

14. 11. 2019
Autor: Adéla Kvapilová

J i h l a v a. - Po reprezentační přestávce zavítali mladoboleslavští dorostenci na led jihlavské Dukly. Hostující Středočeši si v průběhu první periody střihli přesilovou hru, ta ale ke gólu nevedla. Jelikož ani Jihlava své šance nedokázala proměnit, odcházelo se do šaten za vyrovnaného stavu. Do druhého dějství domácí vlítli a po nahození Marka Melenovského, ke kterému se dostal Tobias Adam a protlačil kotouč za Šatného, se mohli jihlavští radovat – 1:0. Hostům se i přes veškerou snahu ve druhé části dorovnat stav nepodařilo. Ve třetí třetině si ale spravili chuť, když proměnili početní výhodu pět na tři. Po souhře Sebastiana Jasečka a Karla Křepelky na modré, se u puku nachomýtl Jindřich Plíšek a vyrovnal utkání na 1:1. Do konce dějství již žádná branka nepadla, a tak bylo jasné, že zápas poputuje do prodloužení. V poslední pětiminutové části hry si Mladá Boleslav dokázala vybudovat zajímavé akce, dokonce si zahrála i přesilovou hru, avšak gólu nedocílila. O celém zápase nakonec rozhodly samostatné nájezdy, které dopadly lépe pro domácí celek. Vítězným střelcem nájezdu se stal Daniel Pavelec. Bruslaři si tak z Vysočiny vezou bod.