Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Lakers zažívajú najlepší štart od roku 2010, rekord nováčika

Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v noci na stredu v zámorskej NBA na palubovke Phoenixu Suns 123:115 a upevnili si postavenie na čele tabuľky Západnej konferencie.

13.11.2019 08:22
LeBron James, Devin Booker Foto: ,
LeBron James z Los Angeles Lakers v súboji s Devinom Bookerom z Phoenixu.
debata

Anthony Davis pomohol k výhre 24 bodmi a 12 doskokmi, Kyle Kuzma pridal 23 bodov, LeBron James zaznamenal 19 bodov a 11 asistencií. Lakers z desiatich tohtosezónnych zápasov vyhrali osem a zažívajú najlepší štart do ročníka od roku 2010.

Denver podľahol Atlante 121:125, hostí potiahol k triumfu Trae Young 42 bodmi a 11 asistenciami.

Basketbalisti Chicaga odčinili debakel s Houstonom a pred vlastnými fanúšikmi tentoraz zdolali New York 120:102. K víťazstvu pomohol aj Čech Tomáš Satoranský, ktorý ako prvý rozohrávač strávil na ihrisku vyše 23 minút a dal päť bodov.

K triumfu výrazne prispel Coby White, tohtoročná sedmička draftu. Odohral svoj najlepší zápas v NBA. V záverečnej štvrtine trafil ako prvý nováčik v histórii ligy sedem trojok, čo je aj nový rekord klubu. Celkovo zaznamenal 27 bodov a bol najlepším strelcom duelu.

Výsledky NBA: Indiana – Oklahoma City 111:85, Philadelphia – Cleveland 98:97, Miami – Detroit 117:108, Chicago – New York 120:102, Denver – Atlanta 121:125, Phoenix – Los Angeles Lakers 115:123, Utah – Brooklyn 119:114, Sacramento – Portland 107:99