Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.
USA / NHLCarolina Hurricanes - Islanders1,844,283,68Bruins - Toronto2,284,132,71Florida - Tampa Bay2,024,23,15Rangers - Capitals1,774,313,78Jets - Colorado2,424,082,49Vancouver - Predators2,084,152,96Dallas - Vegas2,214,12,75Oilers - L.A.Kings1,984,263,12
Česko / ExtraligaTřinec - Pardubice2,523,942,5Vsetín - Kladno3,514,281,78Fínsko / LiigaTappara Tampere - Pelicans Lahti2,393,772,73Švédsko / SHLSkelleftea - Rögle2,163,873,05
ROZBALIŤ

Slovan vydrel triumf nad Zámkami

zdroj: TASR
12.11.2019 21:37 TASR 22 prejsť na diskusiu

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v utorňajšej predohrávke 50. kola Tipsport Ligy na domácom ľade nad HC Mikron Nové Zámky tesne 2:1 a zaznamenali siedmu výhru za sebou. Na čele tabuľky majú šesťbodový náskok pred druhou Banskou Bystricou, tá však odohrala o dve stretnutia menej.

Pre trénera Miroslava Mosnára to bola nevydarená premiéra na striedačke Nových Zámkov.

Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly:
36. Urbánek (Matoušek, Abdul), 45. Meszároš (Jendek) - 3. Drtina (Urban, J. Jurík). Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. - J. Konc ml., Synek, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Zigo (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, 3276 divákov

Slovan Bratislava: Habal – Bačík, Sersen, Hudec, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Demo – Bondra, Zigo, Abdul – Jendek, Puliš, Matoušek – Pance, Kukumberg, Sloboda – Žitný, Urbánek, Petráš

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (43. Pavlas, 45. Kristín) – Hatala, Ordzovenský, Pavúk, Mikuš, Šmach, Drtina, Fereta – Pospíšil, Hruška, Stupka – Jakúbek, Fábry, Bajtek – Rogoň, Urban, J. Jurík - Múčka, Andrisík

Ešte počas rozkorčuľovania mal zdravotné problémy domáci brankár Brust a tesne pred úvodným hvizdom ho musel nahradiť Habal. Tomu však vydržalo čisté konto len 2:11 minúty a už lovil puk zo siete. Strelou od modrej sa presadil Drtina - 0:1. Slovan sa po chvíli otriasol z inkasovaného gólu a prebral taktovku hry, chýbali mu však gólové šance. Tie neprišli ani počas prvej presilovky v zápase, pološance si utvorili Petráš, Urbánek i Abdul, no Kristín si poradil. V 15. minúte mohol zvýšiť na 2:0 Pospíšil, ale Habal jeho strelu stihol vyraziť. V závere úvodnej tretiny mohol vyrovnať Abdul, ale ani on brankára hostí neprekonal.

V druhej časti si zahrali prvú presilovku aj hráči Nových Zámkov, no veľa toho neukázali. V 27. minúte mal tutovku Zigo, ktorého našiel pred odkrytou bránkou Meszároš, ale veľkú šancu zahodil. Domáci útočník krátko nato vrazil súpera na mantinel a okrem dvoch minút dostal aj osobný trest. Presilovka hostí gól nepriniesla a rovnako ani následná domáca, no pár sekúnd po nej v 36. minúte už "belasí" slávili úspech, keď sa po Matouškovej prihrávke presadil Urbánek - 1:1.

Kristína musel v úvode tretieho dejstva nachvíľu vystriedať Pavlas, keďže mal problémy s výstrojom, no po necelých dvoch minútach sa vrátil späť. Nebol to však úspešný návrat, po skrumáži pred bránkou Jendek prihral Meszárošovi a jeho bomba skončila v sieti - 2:1. Gól následne potvrdil aj videozáznam. Hokejisti Nových Zámkov sa v ďalších minútach snažili o vyrovnanie, utvorili si aj tlak a šance, no sklamala ich koncovka.

hlasy po zápase:

Roman Stantien, tréner Slovana: "V prvých štyroch minútach sme mali dve čisté šance, ale nepremenili sme ich. Dostali sme taký náhodný gól a po ňom sme sa dostávali pod tlak. V ďalšom priebehu sa hra prelievala zo strany na stranu. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, chceli sme to upokojiť, ale myslím si, že súper ešte viac zabral a vytvoril si gólové šance, brankár nás však podržal. Sme radi, že sme po reprezentačnej prestávke získali tri body."

Miroslav Mosnár, tréner N. Zámkov: "Myslím si, že sme celkom slušne korčuľovali a fyzicky sme držali so súperom krok. Dali sme len jeden gól, mali sme viac šancí, no nepremenili sme ich. Ale hodnotím to pozitívne. Chalani robili to, čo sme posledný týždeň trénovali a verím, že na to nadviažeme v ďalších zápasoch."

Andrej Meszároš, obranca a strelec víťazného gólu domácich: "Je jedno, kto dá ten gól. Dnes to tam padlo mne, ale myslím si, že to aj tak tečoval ich hráč, čiže taký náhodný. Strieľali sme, dorážali sme a padlo to tam. Našťastie sme vyhrali za tri body. Neviem, čo sme začali robiť po góle v tretej tretine, úplne sme prestali hrať svoju hru. Nemali sme tretieho hráča hore a oni z toho mali prečíslenia a nejaké šance, ale brankár nás podržal. Bolo to vydreté víťazstvo."

Matej Kristín, brankár N. Zámkov: "Po pauze prišiel nový tréner, asi jediní sme trénovali dvojfázovo a vedeli sme prečo. Dnes sme tu chceli niečo uhrať, nastúpili sme aktívne, všetci jazdili, bojovali a podarilo sa nám dať prvý gól, čo bolo dôležité. Pri tom ich víťaznom góle to bola taká sporná situácia. Všetci boli v bránkovisku, nemal som čas sa postaviť, keďže som mal hokejky prekrížené cez betóny... Takže neviem, čo pozerali na videu, isto tam bol na mňa faul."

Pridaj sa k našim fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info s vôňou ľadu!

Rubrika: Slovensko Extraliga