Jaškin po Karjale znovu řádil v KHL, ale prohrál. Zářil také Nestrašil

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Český útočník Dmitrij Jaškin po návratu z vydařeného Karjala Cupu bodoval v Kontinentální lize v sedmém utkání za sebou, tentokrát ale jeho gól a nahrávka moskevskému Dynamu k výhře nepomohly. Domácí hokejisté podlehli Nižněkamsku 3:6. Dařilo se rovněž Jaškinovu spoluhráči z reprezentace Andreji Nestrašilovi. Dvěma asistencemi přispěl k výhře Magnitogorsku 5:2 nad Čeljabinskem.

Dynamo doplatilo na nepovedený začátek. V úvodu druhé třetiny prohrávalo 0:3, v 46. minutě dostalo čtvrtý gól. Jaškin, nejlepší Čech v kanadském bodování soutěže, se nejprve podílel asistencí na snížení na 2:4, minutu před koncem pak po bekhendovém blafáku uzavřel skóre.

Andrej Nestrašil odehrál nejvydařenější zápas v této sezoně KHL. Magnitogorsku pomohl dvěma asistencemi k domácí výhře 5:2 nad Čeljabinskem a poprvé v ročníku si připsal v utkání více než jeden bod.

Nestrašil přihrál v přesilových hrách na první a druhý gól Metallurgu, který zvítězil počtvrté za sebou. Reprezentační útočník navázal na vydařený turnaj Karjala, kde byl s třemi body ze tří zápasů nejproduktivnějším českým hráčem. Za Magnitogorsk začal nastupovat až v říjnu, do té doby hrál za Třinec.