sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Velká škoda! Spartak prohrál gólem z poslední sekundy

Martin Přibyl (ve výskoku) nastřílel Úvalům osm branek. Ani nejlepší střelec zápasu ale Spartaku k bodovému zisku nepomohl. Domácí podlehli těsně 25:26. , Autor: Josef Janda

Martin Přibyl (ve výskoku) nastřílel Úvalům osm branek. Ani nejlepší střelec zápasu ale Spartaku k bodovému zisku nepomohl. Domácí podlehli těsně 25:26.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Obrovské drama prožili příznivci sezimovoústecké házené v neděli krátce před obědem. Na Sezimák totiž přijely favorizované Úvaly, které se však v průběhu celého utkání nijak významně neutrhly. Hosté prohráli doposud jediný zápas a druhým pokořitelem se mohl stát domácí Spartak. Svěřenci trenéra Vlastimila Zůbka začali velice dobře a v průběhu prvního poločasu si vypracovali i tříbrankový náskok. Po přestávce už ale tahali za kratší konec a hosté se odpoutali dokonce o čtyři góly. Spartakovci se ovšem nevzdali a zdánlivě vysoké manko dotáhli. V čase 58:10 poslal Spartak do vedení 25:24 Pavel Brožek, jenže k nelibosti všech příznivců sezimovoústecké házené to byl poslední přesný zásah. Ve zbylém čase se prosadili už jen dvakrát hosté.

Za remízového stavu mohl rozhodnout pro domácí Jiří Sechovec, jenže 45 sekund před vypršením 60. minuty trefil gólmana jen do ramene. V posledních okamžicích zápasu fauloval Miloš Kortan a úvalský Radek Seidl rozhodl v poslední sekundě utkání proměněnou sedmičkou o konečném výsledku 25:26, ačkoliv hosté hráli závěr zápasu v oslabení. Spartak zůstává s jediným vítězstvím v jedenáctičlenné soutěži na devátém místě. V sobotu zajíždí na půdu lídra ze Strakonic.

TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí – TJ Sokol Úvaly 25:26 (14:16)

Sestava a branky Spartaku: Janků, Ježek – Přibyl (8), Brožek (7), Bílý (3), Ťupa (3), Kortan (1), Živný (1), Kulhavý (1), Sechovec (1), J. Švadlena, R. Švadlena, Ubl, Kaška, Králík.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Spartaku Vlastimil Zůbek se zamyslí, zda měl jeho tým na lepší výsledek. V čem spatřuje příčinu porážky? A co říká na Kortanův faul v samotném závěru?

Autor neproměněné tutovky v poslední minutě Jiří Sechovec prozradí, proč jeho pokus z poslední minuty nebyl úspěšný. Jak prožíval poslední okamžiky zápasu, kdy Spartak přišel o remízu?