pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Kanonáda v Dražicích. Domácí srovnali v poslední nastavené minutě

V zápase dvou okresních rivalů si Dražice s Táborskem nic nedarovaly. Odhodlání zvítězit prokázaly oba celky různými způsoby. Nakonec se po Marešově vyrovnání v poslední nastavené minutě rozešly smírně 3:3. , Autor: Josef Janda

V zápase dvou okresních rivalů si Dražice s Táborskem nic nedarovaly. Odhodlání zvítězit prokázaly oba celky různými způsoby. Nakonec se po Marešově vyrovnání v poslední nastavené minutě rozešly smírně 3:3.     Autor: Josef Janda

DRAŽICE – Na nedostatek gólů si příznivci fotbalu v sobotu odpoledne v Dražicích stěžovat nemohli. Než se usadili na svá oblíbená místa na tribuně, padly v duelu s béčkem Táborska už dvě branky. První gól zařídil Jan Kromka a o bleskové vyrovnání se postaral Filip Radosta. Táborsko pak dvakrát v utkání vedlo, slibný průběh ale ke třem bodům nedotáhlo. V 77. minutě oslabil tým vyloučený Mikuláš Jáša, přesto se mohli hosté uklidnit a hubený náskok pojistit. Vladislav Štefl ale neproměnil penaltu a přišel trest. Michal Mareš totiž po závaru před Novákem v 93. minutě srovnal na 3:3 a Dražice zářily radostí. Táborsku zbyly ve chvílích ztraceného vítězství jen oči pro pláč.

TJ Dražice – FC MAS Táborsko B 3:3 (1:2), branky: 2. Kromka, 54. Novotný, 93. Mareš – 4. Radosta, 23. Římanek, 64. Jansa, rozhodčí Koranda – Izugrafov, Krauskopf, ŽK (4-5): 45. Bareš, 64. Kromka, 72. Mareš, 86. Novotný – 52. a 77. Jáša, 48. Mikuláštík, 65. Římanek, 75. Bouchal, ČK (0-1): 77. Jáša, 100 diváků.

Dražice: Baka – Hořejší, Novotný, Veselý, Horka, Vlašín, D. Štecher, Bareš (72. Mareš), M. Stuchlík, J. Štecher, Kromka.

Táborsko B: Novák – Bouchal (90. Dumbrovský), Štefl, Jáša, Laszák (28. Jansa), Římanek (90. Smutný), Mikuláštík (56. Rytíř), Mácha, Radosta, Mischnik, Větrovský.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Střelec vyrovnávací dražické branky Michal Mareš přiblíží situaci, po které padl jeho důležitý gól na 3:3. Jak je s letošními výsledky Dražic spokojený?

Střelec třetího gólu Táborska Luboš Jansa se zamyslí, proč nakonec jeho vedoucí branka na 3:2 vítězná nebyla. Co chybělo jeho týmu k vítězství?

Chybět nebude ani oblíbená glosa fotbalového experta Týdeníku Táborsko Karla Ilčíka.