Varnsdorf - Dukla 1:1Fotbalisté Dukly ve druhé lize zaváhali s Varnsdorfem

Praha
Aktualizováno

Fotbalisté Dukly Praha v patnáctém kole druhé ligy jen remizovali 1:1 ve Varnsdorfu a stejně jako třetí Jihlava ztrácí na první Pardubice čtyři body. Po dvou porážkách zabral Hradec Králové, který si doma poradil 3:0 s předposledními Vítkovicemi a je pátý.

Fotbalisté Dukly Praha oslavují gól - ilustrační foto.

Dukla na severu Čech prohrávala od nastavení prvního poločasu, ve kterém se prosadil Adam Houser. Pražané srovnali v 53. minutě zásluhou Karstena Ayonga, ale další gól nepřidali a zaznamenali druhou ztrátu venku za sebou. Na Duklu se díky pátečnímu vítězství nad Vlašimí dotáhla Jihlava. Varnsdorf je třináctý.

Hradec Králové rázně ukončil dvouzápasové čekání na body a za výhrou nad Vítkovicemi vykročil už v prvním poločase, ve kterém se prosadili Otto Urma a David Doležal. Třetí branku přidal po přestávce Jakub Šípek. Východočeši za postupovými pozicemi zaostávají o čtyři body. Vítkovice natáhly sérii bez vítězství na šest zápasů a na předposlední příčce je dělí dva body od míst zajišťujících záchranu.

Žižkov porazil na domácím stadionu Ústí nad Labem 2:1 a ukončil čtyřzápasovou vítěznou sérii Severočechů. Brankami v prvním a druhém poločase se o to zasloužili Jaroslav Diviš a Filip Halgoš, v závěru zkorigoval výsledek osmým gólem v sezoně druhý nejlepší střelec soutěže Lukáš Matějka.

Diviš už ve 14. minutě ukončil po rychlém útoku tři zápasy trvající neprůstřelnost Mariána Tvrdoně. Halgoš pak překonal slovenského gólmana střelou do šibenice z dvaceti metrů. Matějka efektními nůžkami osm minut před koncem zadělal na drama, ale obrat se nekonal. Pražský celek se k Ústí nad Labem přiblížil na dvoubodový rozdíl, Severočeši klesli na šesté místo.

15. kolo druhé fotbalové ligy
Žižkov - Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky: 14. Diviš, 74. Halgoš - 82. Matějka. Rozhodčí: Vojkovský - Myška, Mikeska. Bez ŽK. Diváci: 1058.
Žižkov: Švenger - Tusjak, Březina, Diviš (90.+2 Muleme), Řezáč - Urbanec, Petrlák, Cabadaj, Gil (85. Zeman) - Halgoš (89. Egidio), Martan. Trenér: Veselý.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Krátký, Strada, Pimpara, Vlček - Valenta (71. Bassey), Peterka - Drame, Bílek, Prošek (82. Miskovič) - Matějka. Trenér: Křeček.
Varnsdorf - Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Houser - 53. Ayong. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Ratajová. ŽK: Lehoczki - Dancák, Kovernikov. Diváci: 954.
Varnsdorf: Samoel - Rudnytskyy, Richter, Ngimbi, Lehoczki, Heppner (79. Novák) - Bláha, Houser, Kocourek (71. Barac) - Micovčák, Breda (62. Ondráček). Trenér: Oulehla.
Dukla: Rada - Kovernikov, Piroch, Doumbia, Preisler - Krunert (46. Ayong), Tetour, Koval (46. Hašek), Holík (76. Kott) - Dancák, Hadaščok. Trenér: Skuhravý.
Hradec Králové - Vítkovice 3:0 (2:0)
Branky: 9. Urma, 21. Doležal, 55. Šípek. Rozhodčí: Denev - Leška, Matoušek. ŽK: Leibl - Martišiak. Diváci: 601.
Hradec Králové: Ottmar - Kopečný, Martinec, Leibl, Urma - Zbrožek, Šípek (74. Procházka), Soukeník, Doležal (87. Djurdevič) - Vlkanova, Prekop (83. Firbacher). Trenér: Frťala.
Vítkovice: Květon - Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák - Motyčka - Matoušek, Bzirský, Suchan (80. Mikula), Matěj (20. Martišiak) - Kovařík (73. Buchvaldek). Trenér: Balcárek.