TCL V Repre

Bayern zesměšnil Dortmund, ale první je stále Mönchengladbach. Koubek chytil penaltu

Magnet 11. bundesligového kola se změnil v exhibici, fotbalisté Bayernu Mnichov totiž deklasovali Dortmund 4:0. Ve vedení je nicméně dál Mönchengladbach, který doma porazil Brémy 3:1. Tomáš Koubek z Augsburgu lapil pokutový kop, následně zamkl branku a Augsburg vyhrál v Paderbornu 1:0. Uspěl i čtvrtý Hoffenheim, jenž se v Kolíně nad Rýnem radoval po výsledku 2:1. Druhé Lipsko otočilo skóre v Berlíně, kde porazilo Herthu 4:2.

Robert Lewandowski z Bayernu oslavuje gól v síti Dortmundu
zdroj: imago sportfotodienst autor: Avanti/Ralf Poller

Lewandowski opět posunul historické maximum

Bayern týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače si na Dortmundu víceméně pochutnal. Dva góly úřadujícího mistra vstřelil polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž potvrdil skvělou podzimní formu a jako první hráč v dějinách Bundesligy se trefil v jedenácti kolech po sobě.

Bayern v bundesligovém šlágru zametl s Dortmundem

Lewandowski, který má aktuálně na kontě už 16 gólů, otevřel skóre v 17. minutě a pak s ním pohnul ještě čtvrt hodiny před koncem. Druhou branku vstřelil čtyři minuty po přestávce Serge Gnabry a výsledek uzavřel vlastním gólem obránce Mats Hummels, jenž se v létě vrátil do Borussie po tříletém působení v Bayernu.

Mnichovský tým tak vyhrál i druhý zápas pod dočasným koučem Hansem-Dieterem Flickem - ve středu totiž v Lize mistrů zdolal Olympiakos Pireus. Na vedoucí Mönchengladbach ztrácí čtyři body.

Mönchengladbach doma nezaváhal

Lídr soutěže se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy si po standardní situaci připsal hlavou první gól v německé lize Remy Bensebaini. O dvě minuty později vyběhl český brankář Jiří Pavlenka proti dlouhému nákopu z hloubi pole, ale u míče byl rychleji Marcus Thuram a Patrick Herrmann poslal odražený míč do sítě.

Mönchengladbach si poradil s Brémami a vede Bundesligu

Křídelní hráč Borussie přidal po hodině i třetí trefu domácích. Ještě předtím ale pohrdl šancí na korekci Davy Klaassen, jehož penaltový pokus doprostřed vykopl gólman Yann Sommer.

V závěru byl vyloučen po druhé žluté kartě Bensebaini a Werder snížil zásluhou Leonarda Bittencourta. Porážku Brém po sérii pěti bundesligových remíz neodvrátil ani obránce Theodor Gebre Selassie.

Koubek čaroval v brance

Koubek se vyznamenal, když vystihl směr penalty Klause Gjasuly a zabránil mu ve skórování. Vítěznou trefu Augsburgu zaznamenal ve 41. minutě Philip Max, který z přímého kopu zakroutil míč ukázkově k tyči.

Tomáš Koubek z Augsburgu chytá penaltu v utkání v Paderbornu
zdroj: DPA autor: David Inderlied

V 75. minutě naskočil v dresu hostujícího celku záložník Jan Morávek. Naopak stoper Marek Suchý znovu chyběl kvůli zranění.

Lipsku se v Berlíně podařil obrat

Lipsko prohrávalo od 32. minuty, ale do konce prvního poločasu stav otočilo. Nejdříve vyrovnal z penalty Timo Werner a v nastavení přidal druhý gól Marcel Sabitzer.

V závěru druhého poločasu přidali další branky favorita Kevin Kampl a znovu Werner, jenž je s 11 trefami druhým nejlepším střelcem soutěže za Robertem Lewandowskim z Bayernu (14). Konečný výsledek stanovil domácí útočník Davie Selke. Hertha, za kterou odehrál celý zápas Vladimír Darida, prohrála v lize potřetí za sebou.

Schalke doma remizovalo s Düsseldorfem 3:3. Domací třikrát vedli, ale za hostující tým vždy odpověděl Rouwen Hennings, jenž zaznamenal hattrick.

Nováček Union Berlín podruhé za sebou zvítězil, konkrétně v Mohuči 3:2. Union vedl po 51 minutách o tři branky, o což se dvěma trefami postaral Sebastian Andersson. Domácí, kteří v minulém kole prohráli v Lipsku 0:8, se v závěru přiblížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Hoffenheim urval pátou bundesligovou výhru za sebou v nastavení

Nováček Kolín nad Rýnem zůstal po osmé porážce v sezoně předposlední a bezprostředně po zápase ukončil smlouvu se sportovním ředitelem Arminem Vehem. Propuštění následně neminulo ani trenéra Achima Beierlorzera. Mužstvo dočasně povedou asistenti André Pawlak a Manfred Schmid.

Sargis Adamjan z Hoffenheimu se raduje z gólu
zdroj: imago sportfotodienst autor: BEAUTIFUL SPORTS/Wunderl

Domácí měli přitom utkání dobře rozehrané a od 34. minuty vedli po gólu Kolumbijce Jhona Córdoby, který střelou z hranice velkého vápna překonal brankáře Baumanna.

V úvodu druhého poločasu však vyrovnal pohotovým volejem střídající Sargis Adamjan a v šesté nastavené minutě byl tento arménský reprezentant faulován v pokutovém území. Rozhodčí po konzultaci s videem nařídil penaltu, kterou proměnil Locadia a zajistil Hoffenheimu v součtu s pohárem šesté vítězství v řadě, což je nový klubový rekord.

Frankfurt padl ve Freiburgu

Frankfurt nenavázal na vysoké vítězství 5:1 z minulého kola nad obhájcem titulu Bayernem Mnichov a podlehl ve Freiburgu 0:1. Svou 50. brankou za Eintracht se o to postaral Nils Petersen.

Frankfurt odehrál celý druhý poločas bez vyloučeného Gelsona Fernandese, v úplném závěru navíc viděl červenou kartu i stoper David Abraham. Freiburg se na čtvrtém místě bodově dotáhl na druhé Lipsko i třetí Bayern.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 1:2 (34. Córdoba - 48. Adamjan, 90.+8 Locadia z pen.), Hertha Berlín - Lipsko 2:4 (32. Mittelstädt, 90.+2 Selke - 38. z pen. a 90.+1 Werner, 45.+1 Sabitzer, 86. Kampl), Mohuč - Union Berlín 2:3 (81. Onisiwo, 90.+4 Brosinski - 45.+3 a 51. Andersson, 30. Ingvartsen), Paderborn - Augsburg 0:1 (41. Max), Schalke - Düsseldorf 3:3 (33. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar - 62. z pen., 74. a 85. Hennings), Bayern Mnichov - Dortmund 4:0 (17. a 76. Lewandowski, 47. Gnabry, 80. vlastní Hummels), Mönchengladbach - Brémy 3:1 (22. a 59. Herrmann, 20. Bensebaini - 90.+3 Bittencourt), Wolfsburg - Leverkusen 0:2 (25. Bellarabi, 90.+6 Paulinho), Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:0 (77. Petersen).