58. Rally Šumava Klatovy

Sevilla, Manchester United, Basilej, Espaňol a Celtic už postupují, Slovan padl v nastavení

Pět fotbalových týmů už má jisté play-off Evropské ligy. Jako první si vybojovala postup Sevilla, která vyhrála v Lucembursku 5:2. Pozdě večer se mohly radovat také Manchester United, Celtic Glasgow, Basilej i Espaňol Barcelona. Boj o druhé místo ve skupině K vyhrál Wolverhampton nad Slovanem Bratislava 1:0. Anglický celek rozhodl v nastaveném čase, když se trefil hlavou Jimenez. Utkání nedohrál Bajrič, kterého právě Jimenez ve snaze o nůžky kopl do hlavy a hráč Slovanu musel být dvanáct minut na hřišti ošetřován, než byl dopraven do nemocnice.

Wolves - Slovan Bratislava, Kenan Bajrič a Joao Moutinho
zdroj: ČTK/EMPICS autor: Tim Goode

V sevillském dresu se blýskl hattrickem Munir, dva góly vstřelil další útočník Moanes Dabur. Domácí porážku zmírnil dvěma zásahy Danel Sinani, který jako první v aktuální sezoně EL překonal obranu andaluského mužstva.

Manchesteru United zařídili dvoubrankové poločasové vedení Mason Greenwood s Anthonym Martialem a krátce po změně stran zvýšil Marcus Rashford. Svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera ani ve čtvrtém duelu ve skupině L neinkasovali.

Celtic v Římě zvítězil 2:1, ale začátek mu nevyšel a už v sedmé minutě vstřelil úvodní branku kanonýr Ciro Immobile. Ještě do pauzy ale odpověděl James Forrest a střídající Olivier Ntcham v páté minutě nastaveného času dokonal obrat.

Basilej stejným výsledkem zdolala Getafe a získala postupovou jistotu ve skupině C. Domácí góly dali Arthur Cabral s Fabianem Freiem. Na průběžných 1:1 vyrovnával Jaime Mata z penalty.

Espaňol ve skupině H na svém stadionu smetl Ludogorec Razgrad 6:0 i díky tomu, že bulharské mužstvo od 35. minuty hrálo bez dvou vyloučených hráčů. O šest branek se postaralo šest různých střelců.

Záložník či obránce PSV Michal Sadílek odehrál celý zápas v Linci, kde však eindhovenský tým neudržel poločasové vedení a prohrál 1:4. PSV klesl ve skupině D na třetí místo za rakouského soupeře.

Další český reprezentant Filip Novák sledoval z lavičky Trabzonsporu porážku 1:3 v Krasnodaru, po níž turecký přemožitel Sparty z kvalifikace EL ztratil i teoretickou šanci na postup. Ve skupině C je Trabzonspor poslední s jedním bodem.

Slovan Bratislava dlouho držel bezbrankovou remízu ve Wolverhamptonu, ale nakonec anglickému favoritovi podlehl 0:1. Brankáře Dominika Greifa, jenž předvedl několik výborných zákroků a v 51. minutě zlikvidoval penaltu Rúbenu Nevesovi, překonal až ve druhé minutě nastavení Raúl Jiménez. Slovan přesto udržel teoretickou naději na postup ze skupiny K.

Bývalý slávistický obránce Michael Ngadeu pomohl Gentu gólem k výhře 3:1 ve Wolfsburgu. Kamerunský stoper od letního příchodu z Edenu zaznamenal za belgický tým už čtvrtou soutěžní trefu. Gent bez porážky vede skupinu I.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

APOEL Nikósie - Karabach 2:1 (0:1)
Branky: 59. Souza, 88. Ioannu - 10. Medveděv.

Dudelange - FC Sevilla 2:5 (0:4)
Branky: 69. a 80. Sinani - 27., 33. a 67. Munir, 17. a 36 Dabur.

Pořadí: 1. FC Sevilla 12, 2. APOEL Nikósie 4, 2. Karabach 4, 4. Dudelange 3.

Skupina B:

FC Kodaň - Dynamo Kyjev 1:1 (1:0)
Branky: 4. Stage - 70. Verbič.

Lugano - Malmö 0:0

pořadí: 1. FC Kodaň 6, 2. Dynamo Kyjev 6, 3. Malmö 5, 4. Lugano 2.

Skupina C:

Basilej - Getafe 2:1 (1:1)
Branky: 8. Cabral, 60. F. Frei - 45. Mata z pen.

Krasnodar - Trabzonspor 3:1 (2:0)
Branka: 27. vlastní Asan, 35. Manuel Fernandes, 90.+3 Ignaťjev - 90.+4 Nwakaeme.

Pořadí: 1. Basilej 10, 2. Getafe 6, 3. Krasnodar 6, 4. Trabzonspor 1.

Skupina D:

LASK Linec - PSV Eindhoven 4:1 (0:1)
Branky: 78. a 82. Klauss, 56. Ranftl, 60. Frieser - 5. Schwaab z pen.

Rosenborg Trondheim - Sporting Lisabon 0:2 (0:2)
Branky: 6. Coates, 38. Bruno Fernandes.

Pořadí: 1. Sporting Lisabon 9, 2. Linec 7, 3. PSV Eindhoven 7, 4. Rosenborg 0.

Skupina E:

Kluž - Rennes 1:0 (0:0)
Branka: 87. Rondón. ČK: 89. Rondón.

Lazio Řím - Celtic Glasgow 1:2 (1:1)
Branky: 7. Immobile - 38. Forrest, 90.+5 Ntcham.

Pořadí: 1. Celtic Glasgow 10, 2. Kluž 9, 3. Lazio Řím 3, 4. Rennes 1.

Skupina F:

Standard Lutych - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)
Branky: 56. Vanheusden, 90.+4 Lestienne - 65. Kostič.

Pořadí: 1. Arsenal 10, 2. Standard Lutych 6, 3. Frankfurt 6, 4. Guimaraes 1.

Skupina G:

Feyenoord Rotterdam - Young Boys Bern 1:1 (1:0)
Branky: 18. Berghuis z pen. - 71. Spielmann.

Glasgow Rangers - FC Porto 2:0 (0:0)
Branky: 69. Morelos, 73. Davies.

Pořadí: 1. Bern 7, 2. Glasgow Rangers 7, 3. Feyenoord Rotterdam 4, 4. FC Porto 4.

Skupina H:

Espaňol Barcelona - Ludogorec Razgrad 6:0 (3:0)
Branky: 4. Melendo, 19. López, 36. Vargas z pen., 52. Campuzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra. ČK: 12. Forster, 35. Góralski (oba Ludogorec).

Ferencváros Budapešť - CSKA Moskva 0:0
ČK: 90.+2 Nababkin (CSKA).

Pořadí: 1. Espaňol Barcelona 10, 2. Ludogorec Razgrad 6, 3. Ferencváros Budapešť 5, 4. CSKA Moskva 1.

Skupina I:

Oleksandrija - St. Etienne 2:2 (0:1)
Branky: 84. Bezborodko, 90.+1 Zaderaka - 24. Khazri z pen., 72. Camara.

Wolfsburg - Gent 1:3 (1:0)
Branky: 20. Victor - 50. Jaremčuk, 65. Depoitre, 76. Ngadeu.

Pořadí: 1. Gent 8, 2. Wolfsburg 5, 3. St. Etienne 3, 4. Oleksandrija 3.

Skupina J:

Wolfsberg - Basaksehir 0:3 (0:0)
Branky: 84. a 87. Crivelli, 73. Višča z pen. ČK: 73. Rnič (Wolfsberg).

Mönchengladbach - AS Řím 2:1 (1:0)
Branky: 35. vlastní Fazio, 90.+5 Thuram - 64. Fazio.

Pořadí: 1. Basaksehir 7, 2. AS Řím 5, 3. Mönchengladbach 5, 4. Wolfsberg 4.

Skupina K:

Braga - Besiktas Istanbul 3:1 (2:1)
Branky: 15. a 37. Paulinho, 81. Wilson Eduardo - 29. Boyd. ČK: 44. Lens (Besiktas).

Wolverhampton - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Jiménez.

Pořadí: 1. Braga 10, 2. Wolverhampton 9, 3. Slovan Bratislava 4, 4. Besiktas 0.

Skupina L:

Astana - Alkmaar 0:5 (0:1) Branky: 29. a 77. Boadu, 52. Midtsjö, 57. Idrissi, 76. Hatzidiakos.

Manchester United - Partizan Bělehrad 3:0 (2:0)
Branky: 22. Greenwood, 33. Martial, 49. Rashford.

Pořadí: 1. Manchester United 10, 2. Alkmaar 8, 3. Partizan Bělehrad 4, 4. Astana 0.