Wolves - Slovan Bratislava 1:0Horor! Zraněného hráče ošetřovali dvanáct minut na trávníku. Postup už slaví Sevilla i Manchester United

Aktualizováno

Dramatické chvíle a strach o záložníka Kenana Bajriče, který po zásahu kopačkou do hlavy dlouho ležel bez hnutí na trávníku, prožili fotbalisté bratislavského Slovanu ve 4. kole Evropské ligy na půdě anglického Wolverhamptonu. Nakonec Slovan prohrál těsně 0:1, ale ještě drží teoretickou postupovou naději. To fotbalisté Sevilly a Manchesteru United už mají účast v jarní vyřazovací fázi jistou. Španělský tým s brankářem Tomášem Vaclíkem na lavičce v Lucembursku porazil Dudelange 5:2 a vyhrál i čtvrtý zápas ve skupině. Rudí ďáblové doma zvítězili nad Partizanem Bělehrad 3:0. Do play off se s předstihem kvalifikovaly také Celtic Glasgow, Basilej a barcelonský Espaňol.

Kenan Bajrič ze Slovanu zůstal bezvládně ležet po zákroku Raúla Jiméneze z Wolverhamptonu.

Slovan Bratislava dlouho držel bezbrankovou remízu ve Wolverhamptonu, ale nakonec anglickému favoritovi podlehl 0:1. Brankáře Dominika Greifa, jenž předvedl několik výborných zákroků a v 51. minutě zlikvidoval penaltu Rúbenu Nevesovi, překonal až ve druhé minutě nastavení Raúl Jiménez. Mexický střelec, který rozhodl i předešlý vzájemný duel na Tehelném poli, však svoji trefu ani neslavil. Proč?

O několik minut dříve totiž při pokusu o nůžky trefil naplno kopačkou do hlavy slovinského záložníka hostí Kenana Bajriče, který zůstal bez hnutí ležet na trávníku. Okamžitě mu přispěchali na pomoc spoluhráči, Jiménez i lékaři, plných 12 minut ho ošetřovali, než ho mohli na nosítkách odnést ze hřiště a převézt do nemocnice.

"Zatím to vypadá na těžký otřes mozku. Zůstane tu na noc na pozorování, necestuje s námi domů. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet," říkal na pozápasové tiskové konferenci trenér bratislavského Slovanu Ján Kozák mladší.

Obavy o zdraví fotbalisty Slovanu tak v Jiménezově podvědomí převýšily i radost z vítězného gólu.

Raúl Jiménez z Wolverhamptonu zasahuje Kenana Bajriče ze Slovanu.

V sevillském dresu se blýskl hattrickem Munir, dva góly vstřelil další útočník Moanes Dabur. Domácí porážku zmírnil dvěma zásahy Danel Sinani, který jako první v aktuální sezoně EL překonal obranu andaluského mužstva.

Tomáš Vaclík diriguje obranu Sevilly - ilustrační foto.

Manchesteru United zařídili dvoubrankové poločasové vedení Mason Greenwood s Anthonym Martialem a krátce po změně stran zvýšil Marcus Rashford. Svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera ani ve čtvrtém duelu ve skupině L neinkasovali.

Celtic v Římě zvítězil 2:1, ale začátek mu nevyšel a už v sedmé minutě vstřelil úvodní branku kanonýr Ciro Immobile. Ještě do pauzy ale odpověděl James Forrest a střídající Olivier Ntcham v páté minutě nastaveného času dokonal obrat.

Gólman Slovanu Dominik Greif vyráží penaltu Rubena Nevese z Wolverhamptonu.

Basilej stejným výsledkem zdolala Getafe a získala postupovou jistotu ve skupině C. Domácí góly dali Arthur Cabral s Fabianem Freiem. Na průběžných 1:1 vyrovnával Jaime Mata z penalty.

Espaňol ve skupině H na svém stadionu smetl Ludogorec Razgrad 6:0 i díky tomu, že bulharské mužstvo od 35. minuty hrálo bez dvou vyloučených hráčů. O šest branek se postaralo šest různých střelců.

V akci Allan Nyom a Bruno z Getafe.

Záložník či obránce PSV Michal Sadílek odehrál celý zápas v Linci, kde však eindhovenský tým neudržel poločasové vedení a prohrál 1:4. PSV klesl ve skupině D na třetí místo za rakouského soupeře.

Další český reprezentant Filip Novák sledoval z lavičky Trabzonsporu porážku 1:3 v Krasnodaru, po níž turecký přemožitel Sparty z kvalifikace EL ztratil i teoretickou šanci na postup. Ve skupině C je Trabzonspor poslední s jedním bodem.

Rozčarování je patrné z výrazu tváře Renauda Emonda ze Standardu Lutych po něproměněné šanci v utkání Evropské ligy.

Bývalý slávistický obránce Michael Ngadeu pomohl Gentu gólem k výhře 3:1 ve Wolfsburgu. Kamerunský stoper od letního příchodu z Edenu zaznamenal za belgický tým už čtvrtou soutěžní trefu. Gent bez porážky vede skupinu I.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
APOEL Nikósie - Karabach 2:1 (0:1)
Branky: 59. Souza, 88. Ioannu - 10. Medveděv.
Dudelange - FC Sevilla 2:5 (0:4)
Branky: 69. a 80. Sinani - 27., 33. a 67. Munir, 17. a 36 Dabur.
Skupina B:
FC Kodaň - Dynamo Kyjev 1:1 (1:0)
Branky: 4. Stage - 70. Verbič.
Lugano - Malmö 0:0
Skupina C:
Basilej - Getafe 2:1 (1:1)
Branky: 8. Cabral, 60. F. Frei - 45. Mata z pen.
Krasnodar - Trabzonspor 3:1 (2:0)
Branka: 27. vlastní Asan, 35. Manuel Fernandes, 90.+3 Ignaťjev - 90.+4 Nwakaeme.
Skupina D:
LASK Linec - PSV Eindhoven 4:1 (0:1)
Branky: 78. a 82. Klauss, 56. Ranftl, 60. Frieser - 5. Schwaab z pen.
Rosenborg Trondheim - Sporting Lisabon 0:2 (0:2)
Branky: 6. Coates, 38. Bruno Fernandes.
Skupina E:
Kluž - Rennes 1:0 (0:0)
Branka: 87. Rondón. ČK: 89. Rondón.
Lazio Řím - Celtic Glasgow 1:2 (1:1)
Branky: 7. Immobile - 38. Forrest, 90.+5 Ntcham.
Skupina F:
Standard Lutych - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)
Branky: 56. Vanheusden, 90.+4 Lestienne - 65. Kostič.
Skupina G:
Feyenoord Rotterdam - Young Boys Bern 1:1 (1:0)
Branky: 18. Berghuis z pen. - 71. Spielmann.
Glasgow Rangers - FC Porto 2:0 (0:0)
Branky: 69. Morelos, 73. Davies.
Skupina H:
Espaňol Barcelona - Ludogorec Razgrad 6:0 (3:0)
Branky: 4. Melendo, 19. López, 36. Vargas z pen., 52. Campuzano, 73. Pedrosa, 76. Ferreyra. ČK: 12. Forster, 35. Góralski (oba Ludogorec).
Ferencváros Budapešť - CSKA Moskva 0:0
ČK: 90.+2 Nababkin (CSKA).
Skupina I:
Oleksandrija - St. Etienne 2:2 (0:1)
Branky: 84. Bezborodko, 90.+1 Zaderaka - 24. Khazri z pen., 72. Camara.
Wolfsburg - Gent 1:3 (1:0)
Branky: 20. Victor - 50. Jaremčuk, 65. Depoitre, 76. Ngadeu.
Skupina J:
Wolfsberg - Basaksehir 0:3 (0:0)
Branky: 84. a 87. Crivelli, 73. Višča z pen. ČK: 73. Rnič (Wolfsberg).
Mönchengladbach - AS Řím 2:1 (1:0)
Branky: 35. vlastní Fazio, 90.+5 Thuram - 64. Fazio.
Skupina K:
Braga - Besiktas Istanbul 3:1 (2:1)
Branky: 15. a 37. Paulinho, 81. Wilson Eduardo - 29. Boyd. ČK: 44. Lens (Besiktas).
Wolverhampton - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Jiménez.