SESTŘIH: Barcelona – Slavia 0:0. Skvělý bod! Gólům bránily ofsajdy i tyč

0
Video se připravuje ...
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie za sebou mají jeden z největších zápasů v historii klubu, ze slavného Camp Nou vezou bod do Ligy mistrů za remízu 0:0 se slovutnou Barcelonou. V Katalánsku se sice dvakrát vlnila síť, ale radost obou týmů zhatil praporek pomezního rozhodčího. Lionela Messiho dvakrát skvěle vychytal Ondřej Kolář, jednou pomohla i branková konstrukce.

Domácí: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba (46. Roberto) – Arturo Vidal, Busquets (68. Rakitić), F. de Jong – Messi (C), O. Dembèlé (65. Fati), Griezmann.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Traoré (57. Tecl), Stanciu (63. Hušbauer), Olayinka – Masopust (82. Provod).

67 023 diváků

Domácí kapitán Lionel Messi na slavném stadionu Camp Nou v prvním poločase trefil břevno. „Červenobílé“, kteří před dvěma týdny doma favorizované Barceloně podlehli 1:2, několika výbornými zákroky podržel brankář Ondřej Kolář. Katalánci doma zaváhali po sérii 16 soutěžních výher.

Barcelona s osmi body vede tabulku, poslední Slavia má stále teoretickou šanci na jarní fázi LM, kam projdou první dva tymy. Pražané v příštím utkání 27. listopadu přivítají na svém stadionu Inter Milán.

Pražané s domácími favority drželi krok a hrozili hlavně díky průnikům aktivního Olayinky. Po jednom z nich ve 28. minutě nebyl daleko od vedoucí branky Stanciu, jenž v dobré pozici trefil Masopusta.

Barcelona málem otevřela skóre ve 35. minutě, kdy Messi po typickém individuálním průniku napálil břevno. V závěru první půle Slavii podržel Kolář, který výtečně zlikvidoval Messiho střelu i Piquého hlavičku z následného rohu.

Těsně před pauzou Ter Stegen reflexivně vyrazil hlavičku Bořila a autor gólu z domácího zápasu s Barcelonou pak dorazil míč do sítě. Branka ale neplatila kvůli ofsajdu.

Na začátku druhého poločasu Messi z přímého kopu těsně přestřelil. O chvíli později Dembélé obloučkem poslal do velké šance střídajícího Roberta, který ale zblízka nepropálil výborného Koláře. V 58. minutě „Barca“ po akci Messiho s Vidalem dala gól, který neplatil kvůli milimetrovému ofsajdu.

Katalánci měli po změně stran převahu, ale do dalšího nebezpečného zakončení se dostali až v 77. minutě, kdy Messiho zblízka vychytal Kolář. Slávisté už Barcelonu nepustili do většího závěrečného tlaku a odvezli si cenný bod. Domácí fanoušci svůj tým vyprovodili mohutným pískotem.

4. Slavia 6 0 2 4 4:10 2

O odpoledním nečekaném vítězství slávistických mladíků v UEFA Youth League čtěte ZDE>>>

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.