Neudržel nervy na uzdě. Fotbalista rozkopl stojan s obrazovkou VAR

Saint-Étienne/Praha

Ukázal všem, co si myslí o systému videorozhodčího. Fotbalista Monaka Ruben Aguilar dal volný průchod emocím během nedělního utkání 12. kola Ligue 1 proti St. Etienne. Francouzský obránce obdržel v nastavení druhého poločasu červenou kartu a při odchodu do šaten vzteky rozkopl stojan s monitorem VAR.

Obránce Monaka Ruben Aguilar vzteky nakopl obrazovku VAR

Pravý obránce Monaka Ruben Aguilar se na hřiště podíval z lavičky náhradníků až v druhém poločase za stavu 1:0 pro domácí St. Etienne. Šestadvacetiletý fotbalista ale na hrací ploše do závěrečného hvizdu nevydržel, v druhé minutě nastavení ho sudí Jérome Brisard poslal do šaten za podražení.

Rozzlobený Aguilar nesl vyloučení velmi těžce, a tak se rozhodl svou frustraci nasměrovat na stojan s monitorem VAR. O verdiktu přitom video nerozhodlo. Svůj hněv tak francouzský fotbalista na systém VAR cílil nejspíš proto, že sudí na základě videa v předchozí části utkání odvolal červenou kartu domácího fotbalisty Wesleyho Fofany.

Oslabené Monako vyrovnat nedokázalo, a tak si ze stadionu Geoffroy-Guicharda odvezlo porážku 0:1, po které mu aktuálně patří až 15. příčka francouzské ligy. Fotbalisté St. Etienne okupují 8. místo.