sobota 20.4 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Vernisáž výstavy obrazů Jakuba Sajlera

sobota 20.4 14:00 - Městský úřad – Sloupová síň, Vodňany

Milevská rezerva po změně stran hazardovala s vítězstvím. Kluky sahaly po bodu

MILEVSKO – Poslední domácí utkání letošního kalendářního roku sehrála milevská rezerva mužů v neděli po obědě proti Klukám. Svěřenci trenéra Radka Fialy minimálně výsledkově napravili trochu smolnou porážku z Hradiště (0:1) a potvrdili, že se jim zejména doma po sestupu z vyšší I. A třídy daří. Před vlastními diváky doposud čtyřikrát zvítězili a nestačili jen na Chyšky, pátou výhru pak přidali právě první listopadovou neděli. Po výborné první půli zaslouženě vedli 2:0, ale po změně stran hazardovali s výsledkem. Milevšťáci nestíhali v osobních soubojích ani pohybu a hosté z Kluk se kontaktní brankou dostali na koně – 1:2. V závěru, kdy si vzduchotechnici skoro nebyli schopni nahrát, se hosté nadechli a hnali za vyrovnáním.

Brankář Hron už ale za svá záda další balon nepustil a definitivní rozhodnutí padlo v 88. minutě, kdy domácí předvedli prakticky jedinou povedenou útočnou akci ve druhé půli. Ve spolupráci střídajících hráčů zatáhl Ondřej Dvořák míč po pravé straně a přihrál pod sebe na svého jmenovce Ondřeje Součka, který balon dopravil na místo určení – 3:1. Podzimní část zakončí milevská rezerva sobotním derby na hřišti nedalekých Božetic (14 hodin).

FC ZVVZ Milevsko B – 1. FC Boston Kluky 3:1 (2:0). Branky: 4. F. Milaberský, 29. Š. Komárek, 88. Souček – 64. Pileček. Rozhodčí: Křížovský – Tomaň, Jaroš. ŽK: 0–4 (V. Košatka, Vondrys, Němec, Říha). Přihlíželo 57 diváků.

Milevsko B: Hron – Hrubec (80. O. Dvořák), Mácha, Bulín, Š. Komárek – Jakeš (58. Květ), Süsmilich (69. Souček), F. Milaberský, Štemberk – Kutil, Sedláček (89. Reiniš).

Kluky: Goč – J. Košatka, V. Košatka, Blažek, Humr, Benda, Pileček (67. Marek), Vondrys (46. Mareš), Říha, Štěpán, Martin Němec (86. Strnad).