Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

V Sosnové se na okruhu běhalo i jezdilo, skvělé výkony běžců na písku

1816
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Výsledky

Dnes se v Sosnové potkaly dvě akce, Setkání automobilových mistrů a Horolezecký krosmaraton. Skvělé výkony byly vidět na obou, já se budu věnovat té běžecké události. Pořadatelé sáhli po letech po čipové časomíře, což byla asi nejzásadnější změna. Možná ještě ta, že krosová trať má malinko jednodušší povrch než třeba před deseti lety. Po navezení kamenů na původně obtížný úsek po osmém kilometru plný hlubokého písku (někdy před pěti lety), byl letos zpevněn i úsek lesem po náběhu z asfaltu. Toho krosu je tam však stále drtivá většina, trať je opravdu nádherná, i když les v chladném počasí šetřil vůněmi.

Čtyři maratónská kola zvládl nejrychleji, opět pod 3 hodiny, Petr Cmunt. Na loňský čas mu chybělo šest minut, ale ve 23 letech má nejlepší maratonská léta ještě před sebou. Pod "tři" to jen těsně nestihl varnsdorfský Karel Valenta, celkově druhý a vítěz kategorie čtyřicátníků. Ženy se na trať vydaly tři a první dvě byly ústečandy, vyhrála Lenka Berrouche za 3:40:04 před Jiřinou Peckovou (4:15:41)!

Skvělé časy pod 1:20 jsme mohli vidět v mužském půlmaratonu, Vlasta Flegl běhající za Vrchlabí (1:18:24) překonal domácího Romana Mazůrka (1:19:24), v ženách zvítězila rovněž místní Štěpánka Bisová (1:36:27).

Čtvrtmaraton, vedený ve výsledcích jako desítka, opanoval Jan Karko a Jana Václavíková. I zde bylo řada běžců z Ústí, skvěle běžela celkově třetí žena Lenka Bucharová, druhá v kategorii za 46:52.

Na všech tratích dospělých startovalo celkem 149 běžců, běhaly ale i děti, žactvo a dorostenci. Ti všichni si užili dušičkové počasí na skvělé běžecké akci.