Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Sprievodný program v Sepangu poznačila smrť mladíka, vystrašil aj pád šampióna

Najhoršiu kvalifikáciu za posledné štyri roky absolvoval v Sepangu šesťnásobný majster sveta Marc Márquez.

02.11.2019 10:57 , aktualizované: 14:43
debata

Španielsky motocyklista spadol a odštartuje do nedeľňajšej Veľkej ceny Malajzie až zo štvrtého radu.

Suverén posledných rokov Márquez slávil šiesty titul už pred mesiacom v Thajsku. Na zemi dnes skončil počas súboja o pole position s Francúzom Fabiom Quartararom, ktorý si ju zaistil v novom traťovom rekorde 1:58,303 minúty. V prvom rade ho doplnia ďalší jazdci na Yamahe Maverick Viňales a Franco Morbidelli.

Márquez skončil až jedenásty, po páde však odišiel z trate po svojich. Hviezdny Španiel zaznamenal najhorší kvalifikačný výsledok od Veľkej ceny Talianska v Mugelle v máji 2015.

„Som ok, aj keď ma bolí celé telo. Pneumatiky boli v pohode, asi som bol veľmi agresívny pri zmene smeru. V každom prípade ma viac mrzí jedenáste miesto než pád,“ povedal Márquez.

„V tejto sezóne sme mali 17 takmer dokonalých kvalifikácií, uvidíme, čo sa s tým zajtra bude dať urobiť,“ dodal.

Tragédia v sprievodnom programe

Sprievodný program pred Veľkou cenou Malajzie poznačila tragédia. V sobotných pretekoch Ázijského pohára talentov utrpel ťažký pád 20-ročný indonézsky jazdec Afridza Munandar a po prevoze do nemocnice zomrel.

Havária sa stala už v prvom z trinástich kôl, preteky zrušili. Nedeľná VC by sa mala napriek tragédii uskutočniť podľa plánu.

Nešťastie v Sepangu pripomenulo nehody na motocyklových súťažiach z nedávnej minulosti. V roku 2016 počas tréningu kubatúr Moto2 zahynul Španiel Luis Salom, v roku 2011 práve na okruhu v Sepangu zomrel Talian Marco Simoncelli (MotoGP) po páde a následnej kolízii s ďalšími pretekármi.