Magazín EURO 2024

Desetigólové bláznovství na Anfieldu rozhodl až v penaltách mladík Jones. Manchester vyřadil Chelsea

Deset branek v normální hrací době a až penalty rozhodly. Souboj velkoklubů, jejichž soupisky byly zaplněné mladíky, v osmifinále Anglického ligového poháru nakonec vyzněl pro Liverpool. Arsenal na Anfield Road po výsledku 5:5 poté neproměnil jediný pokutový kop, selhal Dani Ceballos. Manchester United pak slavil 2:1 na půdě Chelsea, dvěma góly se zaskvěl Marcus Rashford. Mezi osm nejlepších postoupila i Aston Villa po výhře 2:1 nad Wolverhamptonem.

Mladík Liverpoolu Curtis Jones
zdroj: Reuters autor: Andrew Yates

Liverpool vedl od šesté minuty po vlastní brance Shkodrana Mustafiho, ale "Kanonýři" zareagovali třemi trefami. O dvě z nich se postaral brazilský záložník Martinelli. Dvě minuty před koncem poločasu snížil z penalty James Milner.

Londýňané si dvoubrankové vedení vzali v 54. minutě zpět, "Reds" však v rozmezí 58. až 62. minuty srovnali. V 70. minutě se hosté znovu posunuli do vedení, ale ve čtvrté minutě nastavení poslal zápas do penaltového rozstřelu druhou trefou večera Divock Origi.

Na penalty zvítězil vedoucí celek Premier League 5:4. Jediným neúspěšným exekutorem ze všech hráčů byl Ceballos.