Házenkářky Mostu v interlize poprvé prohrály

Ostrava

Házenkářky Mostu v interligové sezoně poprvé prohrály. Nad sedminásobným mistrem zvítězila v utkání 9. kola Poruba, která se po těsné domácí výhře 26:25 přiblížila k vedoucímu týmu tabulky na rozdíl dvou bodů.

Zleva Alica Kostelná z Baníku Most, Nina Danoová ze Sävehofu a Katarina Kostelná z Baníku Most.

Ve vyrovnaném utkání Poruba zaskočila favoritky těžko prostupnou obranou, které vévodila skvěle chytající brankářka Hana Mučková. Most sice vyhrál poločas, Mučková ale i po změně stran pokračovala ve výtečném výkonu.

Sedm minut před koncem vedly domácí hráčky 24:23 a Mostu už k obratu nepomohl ani oddechový čas. Ostravanky sice v závěru zahodily několik příležitostí, přesto dokázaly dotáhnout zápas k cennému vítězství.

MOL interliga házenkářek - 9. kolo
Poruba - Most 26:25 (14:15).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.