Buffalo - Arizona 2:3 SNSobotka bodoval, ale lídr NHL nakonec prohrál v nájezdech

New York/Praha

Český hokejový útočník Vladimír Sobotka si připsal bod za asistenci v pondělním utkání NHL, které však nakonec jeho Buffalo prohrálo 2:3 po samostatných nájezdech. Vancouver ve druhém duelu rozdrtil Floridu 7:2.

Útočník Arizony Coyotes Nick Schmaltz (8) oslavuje se spoluhráči rozhodující gól v samostatných nájezdech proti Buffalu.

Skóre zápasu v Buffalu otevřel v den svých 23. narozenin Jack Eichel, jenž proměnil přesilovou hru už po třech sekundách. A záhy zvýšili domácí na 2:0 po akci, kterou pomohl založit Sobotka a na jejímž konci po parádní výměně puku s Marcusem Johanssonem skóroval Jeff Skinner.

Hosté ale do poloviny zápasu srovnali, když ještě v první třetině Conor Garland snížil a v prostřední části pak stejný hráč přihrál v přesilovce na vyrovnávací gól Carlu Söderbergovi. Duel dospěl do prodloužení, v němž Sabres trefili dvakrát horní tyč. Rozhodly ale až nájezdy, v nichž se domácí neprosadili. Rozhodl tak jediný úspěšný Nick Schmaltz.

Arizona vyhrála šest z posledních sedmi zápasů. Buffalo prohrálo druhý z posledních šesti duelů a ukončilo pětizápasovou domácí vítěznou sérii. Přesto lize dál vévodí.

Tvrdý výprask schytala Florida, které tak ukončila osmizápasovou bodovou sérii. Ve Vancouveru byla bez nároku už po první třetině, v níž inkasovala pět gólů.

Na výhře Canucks se dvěma góly podílel J.T. Miller. Elias Pettersson a Alexander Edler zaznamenali shodně tři asistence.

Buffalo - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. Eichel, 12. Skinner (Sobotka) - 19. Garland, 37. Söderberg, rozhodující sam. nájezd Schmaltz. Střely na branku: 26:44. Diváci: 15 358. Hvězdy zápasu: 1. Garland (Arizona), 2. Eichel, 3. Skinner (oba Buffalo).
Vancouver - Florida 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. a 40. J. T. Miller, 2. B. Sutter, 5. Schaller, 7. Virtanen, 20. Leivo, 54. Boeser - 9. B. Boyle, 33. Hoffman. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.864. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Edler, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).