Panorama

Hradec nečekaně prohrál. Pardubice padly v Jihlavě, Dukla ale na čelo nejde

Vedení fotbalistů Pardubic ve druhé lize bylo v ohrožení, jelikož prohráli ve 13. kole na půdě Jihlavy 2:3. Pražská Dukla však možnost poskočit do čela nevyužila. V Chrudimi už sice vedla o dva góly, ale domácí po velkém obratu triumfovali 3:2. Nečekanou porážku zaznamenal i Hradec Králové, jenž doma podlehl 1:2 Prostějovu. Po třech vítězstvích v řadě zůstala bez bodů i brněnská Zbrojovka, která nestačila na Žižkov 0:1

Dukle se povedl začátek a během úvodní půlhodiny se trefili Kozma s Kovalem. Ještě před pauzou však snížil Sulík z penalty a druhý poločas už patřil domácím. V 78. minutě srovnal Rybička a další náhradník Ujec těsně před koncem dokonal obrat. Desátá Chrudim zvítězila poprvé po pěti zápasech, dejvický tým v druhé lize zaváhal po sérii čtyř výher.

Jihlava rozhodla třemi góly už v úvodním dějství. Nejprve se dvakrát trefil Jawo a na 3:0 zvýšil Lacko. Tři minuty po pauze snížil Černý, v 73. minutě zkorigoval na rozdíl jediné branky Jeřábek, ale Vysočina už tři body udržela. Pardubice prohrály podruhé z posledních tří kol.

Hradci zápas vůbec nevyšel a od 12. minuty prohrával po vlastní brance Jana Kvídy. Po přestávce přidal druhý gól hostů Jakub Rolinc. Domácí poté snížili zásluhou penalty Kristiána Zbrožka a šanci na body jim dalo vyloučení Davida Píchala v 78. minutě, ale Prostějov se v oslabení ubránil.

Hradec si připsal teprve druhou domácí porážku v sezoně a první po sérii pěti výher, během které čtyřikrát udržel čisté konto. Východočeši ztrácí tři body na třetí Jihlavu a druhou Duklu, od Pardubic na první příčce zajišťující přímý postup do nejvyšší soutěže je dělí bodů pět. Prostějov je desátý.

Pátá Zbrojovka Brno prohrála na Žižkově 0:1 a na třetí Jihlavu, která drží druhou barážovou pozici, ztrácí pět bodů. Utkání rozhodl v 70. minutě Březina povedeným přímým kopem. Hosté si moc šancí nevypracovali a ještě je několikrát podržel brankář Floder. Viktoria se vyhoupla na sedmou příčku.

Šesté Ústí nad Labem venku porazilo souseda v tabulce Třinec 1:0 a naplno bodovalo potřetí za sebou. Jediný gól zápasu vstřelil v 56. minutě Bílek. Slezané prohráli podruhé v řadě nejtěsnějším výsledkem a klesli na deváté místo.

Nováček Vyšehrad na Strahově zdolal Vlašim 2:1. Pražany poslal do vedení v nastavení první půle Nitrianský. Z druhé penalty čtvrt hodiny před koncem odpověděl střídající Dias. Domácí náhradník Čvančara v 86. minutě rozhodl o výhře Vyšehradu. Tomu patří 11. příčka, Vlašim je předposlední.

Líšeň doma deklasovala Vítkovice 5:1 a připsala si nejvyšší vítězství v aktuálním ročníku druhé ligy. Dva góly brněnského nováčka vstřelil Čermák, jednou se trefili Jeřábek, Zikl a Hladík. Za hosty, kteří naopak utrpěli nejtěžší porážku sezony, korigoval Zorvan. Líšeň se posunula na osmou pozici, Vítkovice zůstaly čtrnácté.

13. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Pardubice 3:2 (3:0)

Branky: 3. a 30. Jawo, 38. Lacko - 48. Černý, 73. Jeřábek. Rozhodčí: Zelinka - Mojžíš, Mikeska. ŽK: Mikuš, Lacko - Černý. Diváci: 1531.

Chrudim - Dukla 3:2 (1:2)

Branky: 37. Sulík z pen., 78. Rybička, 89. Ujec - 15. Kozma, 26. R. Koval. Rozhodčí: Klíma - Z. Koval, Kotalík. ŽK: Hlavsa, Zíma - Koval. Diváci: 1353.

Třinec - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branka: 56. Bílek. Rozhodčí: Hanousek - Horák, Šimáček. ŽK: Bedecs, Kušnír - Brak, Bílek, Matějka, Peterka. Diváci: 462.

Vyšehrad - Vlašim 2:1 (1:0)

Branky: 45.+2 Nitrianský z pen., 86. Čvančara - 75. Dias z pen. Rozhodčí: Lerch - Vitner, Leška. ŽK: Pouček, Verner, Kozel, Laňka - Svoboda, Janda, Blecha. Diváci: 150.

Viktoria Žižkov - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 70. Březina. Rozhodčí: Ginzel - Dobrovolný, Bureš. ŽK: Vaněk, Pavlík, Šural (všichni Brno). Diváci: 1453.

Líšeň - Vítkovice 5:1 (2:0)

Branky: 44. a 84. Čermák, 34. Jeřábek, 58. Zikl, 63. Hladík - 75. Zorvan. Rozhodčí: Petřík - Vlasjuk, Myška. ŽK: Bačo, Demeter (oba Líšeň). Diváci: 1089.

Hradec Králové - Prostějov 1:2 (0:1)

Branky: 70. Zbrožek z pen. - 13. vlastní Kvída, 55. Rolinc. Rozhodčí: Cihlář - Caletka, Lakomý. ŽK: Černý, Čech - Polák, Píchal, Bréda, Kotouč. ČK: 78. Píchal. Diváci: 720.

Varnsdorf - Sokolov 3:0 (0:0)

Branky: 52. Ondráček, 56. Kocourek, 71. Micovčák. Rozhodčí: Orel - Blažej, Matoušek. ŽK: Heppner, Bláha - Štípek. Diváci: 484.