so 26.10.2019
MUZ

Slezané ztratili vedení v závěru: Baník - Sigma 2:2

Dvakrát se dokázal Baník dostat v utkání se Sigmou Olomouc do vedení, dvakrát o něj přišel. A tak ani dvě trefy Dame Diopa ke třem bodům nepomohly. Baník hrál se Sigmou Olomouc 2:2.

Ještě než se začalo hrát, uctil klub spolu s fanoušky pondělní nedožité osmdesátiny trenéra Evžena Hadamczika. Legendě Baníku se dostalo dlouhého a bouřlivého potlesku téměř deseti tisíců příznivců.

Pak už dal sudí pokyn ke hře. A Baník začal s vervou. V 8. minutě si na odražený míč v olomoucké šestnáctce naběhl Rudolf Reiter, napálil ho z voleje, trefil však prostor, kde stál gólman Buchta. A ten balon vyrazil.

V 10. minutě už šel Baník do vedení. Jiří Fleišman zacentroval po zemi do šestnáctky a Dame Diop zblízka zakončil.

Ve 13. minutě mohl Baník zvýšit. Po nacvičeném signálu nejdřív Nemanja Kuzmanovič v šestnáctce minul míč. Za ním číhající Martin Fillo už ano. A trefil pravou tyč olomoucké branky. Od té se balon odrazil k Patriziu Stronatimu. A ten trefil pro změnu levou tyč.

Ve 21. minutě mířil Tomáš Smola hlavou těsně mimo.

Baník byl i nadále aktivnější, poprvé se však nadechla i Sigma. Ve 33. minutě z toho bylo vyrovnání. Po skrumáži před Janem Laštůvkou se balon odrazil k Václavu Jemelkovi, a ten z úhlu, ale z bezprostřední blízkosti srovnal na 1:1.

Za dvě minuty Baník znovu vedl. Skvělou individuální akci předvedl Rudolf Reiter. Potáhl míč ve sprintu středem hřiště, přelstil přesilu bránících hráčů a skvělou patičkou uvolnil rozběhnutého Dame Diopa. A ten s přehledem proměnil i svou druhou šanci.

Ve 41. minutě hlavičkoval Robert Hrubý, Buchta si pro jeho pokus efektně doplachtil.

Po přestávce se hra začala vyrovnávat a Sigma byla s přibývajícím časem stále nebezpečnější. Proti střele Jakuba Plška zasáhl Jan Laštůvka. Pablo Gonzáles pálil nad. Baník se sice ještě několikrát dostal na dostřel, všechny pokusy ale Buchta v klidu pochytal a v 87. minutě přišlo vyrovnání, které se už už vznášelo ve vzduchu.

Po rohovém kopu se u zadní tyče dostal k hlavičce Václav Jemelka a znovu byl hodně blízko brance Baníku, takže znovu trefil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

BOHUMIL PÁNÍK: „Měli jsme už v prvním poločase odskočit na 3:1, situace jsme tam měli. Vedli jsme o gól, hráči to nezvládli v hlavách a mysleli si, že to nějak ukopou. Olomouc chodila v přečíslení, tam byla šance jim utéct a urvat to, ale to se nestalo. Nakonec to skončilo 2:2. To nás mrzí, protože první poločas jsme odehráli velmi dobře. Ve druhém jsme vypadli z tempa.“

RADOSLAV LÁTAL: „S bodem jsme spokojeni. Měli jsme špatný vstup do utkání. Baník dal branku a měl další dvě tyčky, tady se to lámalo. V kabině jsme si něco vysvětlili a druhý poločas byl lepší."