středa 24.4 18:00 - Dvorek U Koníčka, Vodňany

• Bookstart – s knížkou do života – setkání rodin s dětmi

středa 24.4 9:30 - Knihovna, Volyně

Semice zužitkovaly převahu až po přestávce

SEMICE – V dalším kole A třídy hostili semičtí fotbalisté mužstvo Velešína, které na svěřence Marcela Nouska ztrácelo osm bodů a v tabulce mu patřila sedmá příčka. Oproti tomu domácí celek má za sebou výbornou šňůru, kdy v sedmi posledních zápasech nepoznal přemožitele. Semice od prvních minut potvrzovaly roli favorita a na hřišti dominovaly. Chyběl jim však větší klid v závěrečné fázi a tak se v prvním poločase skóre neměnilo. Po obrátce domácí navázali na první dějství a po většinu hrací doby drželi míč na svých kopačkách. První branky se dočkali v 61. minutě, kdy se míč šťastně odrazil k Jakubu Řezáčovi, který poslal svůj tým do vedení. Vedoucí gól dal Semickým více klidu do nohou a vzápětí si vytvořili další velkou šanci. Tu hosté zastavili pouze za cenu faulu v pokutovém území a následovala penalta. Míč si postavil Pavel Keclík a přízemní střelou k tyči navýšil semické vedení. Velešín se do většího tlaku nedostal. O menší rozruch se postaral jen gólman domácích Jan Dvořáček, který z rozehrávky namazal jednomu z fotbalistů hostí. Jeho pokus o přehození však v síti neskončil a Semice se mohly radovat z dalšího tříbodového zisku.

FC AL-KO Semice – FC Velešín 2:0 (0:0)

Branky: Řezáč, P. Keclík (penalta)

Rozhodčí: Průchová – Hošek, Hučík. ŽK: 1:3 (Císařovský – Šváb, Fišer, Grznárik). Diváků: 80

Semice: Dvořáček – J. Keclík, Hronek, Antony, Císařovský, Zoch, Štumpfal (46. Řezáč), Šourek (67. Průcha), Buchtele (80. Škulina), Zborník, P. Keclík