SESTŘIH: Jablonec – Teplice 4:1. Jasná záležitost, Pilík navíc nedal penaltu

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce se v prvním utkání 14. kola FORTUNA:LIGY rozstříleli. V severočeském souboji porazili Teplice vysoko 4:1, po dvou brankách vstřelili Tomáš Břečka a Martin Doležal, Tomáš Pilík navíc v prvním poločase nedal penaltu. Čestný úspěch hostí zaznamenal v závěru Jan Shejbal. Jablonec se v neúplné tabulce posunul na čtvrté místo, Teplice budou přes víkend věřit, že nespadnou z osmé pozice.

Jablonci kvůli karetnímu trestu chyběl kapitán Hübschman, na výkonu favorita to ale nebylo znát. Prvních 15 minut se hrál vyrovnaný zápas a pak udeřili domácí. Pilíkův centr z přímého kopu přizvedl před gólmanem Grigarem bránící Shejbal a Břečka nártem dorazil míč do odkryté branky. Jablonecký stoper se v lize trefil poprvé po pěti letech.

Góly

Domácí: 15. Břečka, 25. Doležal, 71. Břečka, 86. Doležal

Hosté: 89. Shejbal

Sestavy

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović, T. Pilík (72. V. Kubista), Kratochvíl (79. Chramosta), Považanec, Sýkora – Doležal (C) (87. Hämäläinen).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Shejbal, Čmovš, Paradin (46. P. Mareš) – Hyčka (77. Royo), Kodeš (46. Žitný), Kučera, Moulis – J. Mareš (C), Jakub Řezníček.

2 189 diváků

Ve 25. minutě už domácí vedli o dva góly. Jovovičův centr tečoval Doležal a balon s pomocí břevna zapadl do sítě. Hosté vypadli z role a nezvládali bránit centrované míče. V 28. minutě po rohu důrazný Kratochvíl mířil do břevna, po dalším centru pak vychytal Holíka Grigar.

Chvíli nato fauloval ve vápně Jakub Mareš Holíka a rozhodčí Julínek po přezkoumání situace na videu nařídil penaltu. Jablonecký Pilík ale nechal vyniknout Grigara. Až poté zahrozily i Teplice, Moulis však pálil z dálky těsně nad. Ještě před pauzou znovu zasáhl hostující brankář, tentokrát proti Kratochvílovi.

Teplický kouč Hejkal po poločase hned dvakrát střídal a poslal na trávník čerstvé Petra Mareše s Žitným. V 52. minutě po Jovovičově pasu postupoval sám k brance domácí Sýkora, ale Grigara neprostřelil. Na opačné straně vyrazil Hrubý Žitného ránu.

Teplice držel ve hře Grigar, který dobře vyběhl při Krobově šanci. Na druhé straně v 69. minutě centroval z úhlu Moulis a míč se nečekaně snesl na břevno.

O dvě minuty později už Jablonec definitivně rozhodl. Po dalším rohu si naskočil na centr Břečka a s mírnou tečí obrany hlavou překonal Grigara. Pětadvacetiletý stoper dal poprvé v životě dvě branky v jednom ligovém utkání, v předchozích 91 zápasech přitom skóroval jen jednou.

Dvou gólů se dočkal i Doležal, který v 86. minutě využil Čmovšovy chyby a křížnou střelou zamířil k tyči. Branku nakonec daly i Teplice, po centru Petra Mareše si v 89. minutě po prudké hlavičce připsal první ligovou trefu Shejbal.

SESTŘIH: Jablonec - Teplice 4:1. Jasná záležitost, dvakrát pálili Břečka a Doležal
Video se připravuje ...

Jablonec - Teplice: Marešovu standardku zužitkoval hlavou Shejbal, 4:1

Jablonec - Teplice: Čmovš mizernou rozehrávkou pobídl Doležala, ten poslal míč k tyči, 4:0

Jablonec - Teplice: Břečka vložil hlavu do rohu Sýkory a znovu skóroval, 3:0

Jablonec - Teplice: Moulisův centr skončil na břevně!

Jablonec - Teplice: Řezníček pronikl do vápna, ve skvělé pozici ale pálil nedůrazně

Jablonec - Teplice: Pilík penaltu nedal! Grigar vystihl směr

Jablonec - Teplice: Mareš přidržel Holíka, penalta pro domácí!

Jablonec - Teplice: Přízemní pokus Považance pohlídal Grigar

Jablonec - Teplice: Holíkovu hlavičku skvěle vytáhl Grigar

Jablonec - Teplice: Kratochvíl trefil břevno, vzápětí pálil mimo

Jablonec - Teplice: Centr Jovoviče jemně tečoval Doležal a míč zapadl do sítě, 2:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905