Arsenal - Guimaraes 3:2Náhradník Arsenalu stihl odvrátit ostudu. Slovan děti nepotěšil

Aktualizováno

Fotbalisté Arsenalu otočili v nastaveném čase utkání 3. kola základní skupiny Evropské ligy s Guimaraesem a zvítězil 3:2. Portugalský tým šel na půdě favorita do vedení v 9. minutě zásluhou Marcuse Edwardse. Domácí vyrovnali v 32. minutě po hlavičce Martinelliho, Guimaraes však strhl vedení na svou stranu o pět minut později, když z dorážky pálil Bruno Duarte. Díky brankám střídajícího Nicolase Pépého z 80. a 92. minuty londýnský klub zápas otočil, odvrátil ostudu na vlastní půdě a je v čele skupiny F bez ztráty bodu.

Nicolas Pépé (19) se raduje po třetím gólu Arsenalu proti Guimaraesi.

Slovan Bratislava podlehl anglickému Wolverhamptonu 1:2. V dresu slovenského mistra, který v tabulce skupiny K klesl na třetí místo, nastoupili Češi Jurij Medveděv a Erik Daniel. Do soutěže zasáhli i Filip Novák, který s Trabzonsporem podlehl Krasnodaru 0:2, a Michal Sadílek, jehož PSV Eindhoven se s LASK Linec rozešel bez branek.

Slovan měl kvůli disciplinárnímu trestu odehrát zápas bez diváků, ale díky výjimce mohlo na Tehelném poli sledovat střetnutí 20 000 dětí. Ty viděly první branku v 11. minutě, když se v úniku prosadil střelou na bližší tyč domácí Andraž Šporar, se čtyřmi góly nejlepší střelec soutěže. Hosté otočili zápas po přestávce díky ráně Romaina Saisse z 25 metrů a proměněné penaltě Raula Jiméneze. Červenou kartu dostal v závěru utkání útočník Wolverhamptonu Diogo Jota.

Diogo Jota (vlevo) z Wolverhamptonu a Jurij Medveděv ze Slovanu.

Manchester United zvítězil na hřišti Partizanu Bělehrad 1:0 a se sedmi body vede skupinu L. Jediný gól padl dvě minuty před poločasem, z pokutového kopu skóroval Anthony Martial.

AS Řím ztratil vedení v nastaveném čase a remizoval s Borussií Mönchengladbach 1:1. Řím šel v deštivém utkání do vedení v 32. minutě, když skóroval hlavou po rohovém kopu Nicola Zaniolo. Za hosty vyrovnal z penalty Lars Stindl.

Trabzonspor s Novákem v sestavě nestačil na Krasnodar a podlehl 0:2. O výhře hostů rozhodl čtyři minuty po poločasu Marcus Berg, v nastaveném čase skóroval Tonny Vilhena.

Sadílek nastoupil za PSV Eindhoven od začátku proti Linci, zápas skončil bez branek. Brankář Tomáš Vaclík zůstal pouze na lavičce Sevilly v utkání proti lucemburskému Dudelange. Španělský tým zvítězil díky dvěma brankám Franca Vázqueze a gólu Munira El Haddadiho 3:0.

Fotbalová Evropská liga - 3. kolo základních skupin:
Skupina A:
Karabach - APOEL Nikósie 2:2 (1:2)
Branky: 13. Quintana, 58. Ailton - 29. vlastní Medveděv, 45.+1 Hallenius.
FC Sevilla - Dudelange 3:0 (0:0)
Branky: 48. a 75. Vázquez, 78. El Haddadi.
Skupina B:
Malmö - Lugano 2:1 (2:0)
Branky: 12. Berget z pen., 32. Molins - 50. Gerndt.
PSV Eindhoven - LASK Linec 0:0
Sporting Lisabon - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)
Branka: 70. Bolasie.
Skupina E:
Rennes - Kluž 0:1 (0:1)
Branka: 9. Deac.
Celtic Glasgow - Lazio Řím 2:1 (0:1)
Branky: 67. Christie, 89. Jullien - 40. Lazzari.
Skupina F:
Arsenal - Guimaraes 3:2 (1:2)
Branky: 80. a 90.+2 Pépé, 32. Martinelli - 9. Edwards, 37. Duarte.
Eintracht Frankfurt - Standard Lutych 2:1 (1:0)
Branky: 28. Abraham, 73. Hinteregger - 82. Amallah.
Skupina G:
FC Porto - Glasgow Rangers 1:1 (1:1)
Branky: 36. Díaz - 44. Morelos.
Bern - Feyenoord Rotterdam 2:0 (2:0)
Branky: 14. Assale z pen., 28. Nsame z pen.
Skupina H:
Ludogorec Razgrad - Espaňol Barcelona 0:1 (0:1)
Branka: 13. Campuzano.
CSKA Moskva - Ferencváros Budapešť 0:1 (0:0)
Branka: 86. Varga.
Skupina I:
St. Etienne - Oleksandrija 1:1 (1:1)
Branky: 8. Gabriel - 14. vlastní Gabriel.
Gent - Wolfsburg 2:2 (1:2)
Branky: 41. a 90.+4 Jaremčuk - 3. Weghorst, 24. Victor.
Skupina J:
Basaksehir - Wolfsberg 1:0 (0:0)
Branka: 78. Kahveci.
AS Řím - Mönchengladbach 1:1 (1:0)
Branky: 32. Zaniolo - 90.+3 Stindl z pen.
Skupina K:
Besiktas - Braga 1:2 (0:1)
Branky: 71. Nayir - 38. Horta, 80. Eduardo.
Slovan Bratislava - Wolverhampton 1:2 (1:0)
Branky: 11. Šporar - 58. Saiss, 64. Jiménez z pen.
Skupina L:
Alkmaar - Astana 6:0 (2:0)
Branky: 39. a 83. Koopmeiners obě z pen., 43. Boadu, 77. Stengs, 85. Sugawara, 90.+2 Idrissi.
Partizan Bělehrad - Manchester United 0:1 (0:1)
Branka: 43. Martial z pen.